ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت در سایت]
[فراموشی کلمه عبور]

ارزش شماره دوازده : ما جهت توسعه تعالي جهاني با خدمت عاشقانه به يكديگر و فرصت‌سازي و پرورش اعتقاد در ديگران منجر به توانمندسازي انسانهاي پيرامون خود مي‌شويم و با اعمال و كلام ارزشمند خود، ديگران را نيز به مسير و رسالتمان علاقمند مي‌نمائيم

موقعیت صفحه: صفحه اصلي > نمایش انواع مطالب قبل از شروع ماه رمضان حتما بخوان!!!

نفست را صائم کن تا ابراهیم زمانت شوی!

کُد مطلب: ٣٤١٧

تعداد نمایش مطلب: 13705

‌ساعت‌و تاریخ درج مطلب: ٢٣:٤٧ چهارشنبه ٢٠ مرداد ١٣٨٩

   

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و سلامتی الله بر همه تعالی جویان راه الله تا تحقق وعده الهی و صبح پیروزی نور بر تاریکی !

   

        همانطور که هر روز ظهری دارد که در آن خورشید در حالتی عمودی بر زمین می تابد و شدت نور  و روشنایی روز در اوج خودش است ، هر سال نیز که به 12 ماه تقسیم می شود ، ظهری دارد که در آن خورشید هستی در نزدیکترین فاصله با زمین قرار می گیرد و شدت نور و شعور و هدایتش بر زمین و مردم آن در اوج خودش است !

   

  شَهْرُ رَمَضانَ الَّذي أُنْزِلَ فيهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقانِ فَمَنْ شَهِدَ مِنْكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُ (185بقره)

  ماه رمضان که در آن قرآن نازل گردیده است و هدایتی برای انس گیرندگان است و بیانهایی آشکار از منبع هدایت و وسیله تمایز و برتری !  پس هر کس این ماه را مشاهده و درک کند باید که روزه بگیرد و صائم شود !

   

          رمضان ظهر هر سال است . رمضان ماهی است که در آن نور الله بیشترین جریان و تابش را در زمین دارد !  از قدیم گفته اند رمضان ماه مهمانی خداوند است !!! رمضان ماه خودسازی و ارتباط با خداوند است ! رمضان ماه توبه و برگشت به آغوش گرم الله است ! رمضان ...

          برای درک دقیق رمضان و هدف این ماه و تمرینها و آئین توصیه شده در آن بهتر است نگاهی به معنای دقیق رمضان بیاندازیم

            رمضان : از ریشه «رمض» و به معنای شدت تابش آفتاب بر خاک است . بنابراین متوجه می شویم که رمضان یعنی زمانی که خداوند اراده نموده است تا توجه و عنایت خاصی را بر بندگان خودش داشته باشد و مسیر هدایت و برگشت را بر ایشان آسانتر نماید . رمضان یعنی یک ماه تابش خورشید هستی بر زمین ! یعنی 30 روز جریان نور و شعور ناب و خالص الله بر تعالی جویان راه الله !  یعنی زنده شدن به نور حق و تجربه یک حیات تازه ! رمضان ماهی است که اگر در آن صحیح و با نیت و تلاش جدی قرار بگیری ، قطعاً می توانی این نور و شعور شدید خداوند را دریافت نمایی و خاک وجودت را به نور او روشن و منور نمایی ! بگذار این ماه نور حق بر وجود خاکی ات بتابد و در مسیر هدایت و برگشت به سرزمین نعمتها قرار بگیری ! بگذار نور حق تو را ذوب کند و از نو با قالب و ساختاری که او می پسندد شکل بگیری !

  رمضان ماهی که در آن خورشید هستی بیشترین تابش خودش را بر زمین و مردم آن دارد !

   

   

       حال سوال مهمی که به ذهن خطور می کند اینکه چه چیزی مانع تابش این نور و شعور بر جسم و ذهن و روح ما می شود !!! چه می شود که ما در این ماه رمضان که نور الله جاری است بر همان روال سابق زندگی می کنیم و نتیجه ای از نور و هدایت و روشنایی در زندگی عایدمان نمی شود؟

        اگر به مفاهیم آموزش داده شده در دوره های تحول و تعالی رجوع نماییم متوجه می شویم که ساختارهای فکری (ضمیرناخودآگاه) همان مانع اصلی در تابش نور و شعور الله در این ماه و در تمامی زندگی است !  آنچه که بر جسم و روح ما تاریکی ایجاد می کند و مانع عبور نور و شعور الله بر ذهن و روح ما می شود همین نفس ما است ! این نفس ما است که ما را از این نعمت و فرصت ارزشمند بی بهره می گرداند ! حال چه کار باید بکنیم ! ؟

        هرچند که شاید سالها با این نفس زندگی نموده ایم و اکثر امور و انتخابهای کوچک و بزرگمان را با اطاعت از نفس و ضمیر ناخودآگاه اداره نموده ایم اما چگونه می توانیم این رمضان  به گونه ای دیگر زندگی کنیم ! ؟ چگونه می توانیم این رمضان از لطف و نور و شعور الله بهره مند شویم و در انتهای این ماه جشن درخشش نور الله را برگزار نماییم ؟!!!!

        جواب این پرسش مهم در آیات کتاب بزرگ فرقان برای ما آشکار شده است آنجا که می فرماید :

   

  يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيامُ كَما كُتِبَ عَلَى الَّذينَ مِنْ قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ (183بقره)

  ای کسانی که امنیت یافته اید ، بر شما صیام(روزه گرفتن) واجب شده است همانند اینکه بر کسانی که قبل از شما بوده اند تکلیف شده بود ! این کار برای این است که تقویت شوید !

   

        صیام به معنای اصطلاحی روزه گرفتن از ریشه صوم به معنای «ساکت شدن ، امساک نمودن از هر نوع فعلی ، بی حرکت بودن ، بی فعل بودن» !!!

        همانطور که در بسیاری از توصیه های دینی و روایات تاکید شده،  صیام تنها به معنای امساک و دوری از غذا نیست بلکه دوری از هرگوه بدی و هوای نفسانی و آنچه حرام است و منجر به دوری انسان از الله می شود . حال اگر بخواهیم بین این مفهوم فقهی و دینی و معنی دقیق ریشه ای صیام ارتباطی کاربردی و فلسفی  پیدا کنیم نیاز داریم که با تفکر جامع و ریشه ای به موضوع بنگریم !

   

   

         معنی دقیق صوم به معنای بی فعل ماندن است ، دوری از هر گونه فعل و عملی !!!!!

         حال چطور می توان یک ماه از هر گونه فعل و عملی دوری نمود و آیا اصلاً چنین چیزی ممکن است و آیا این کار صحیح و شایسته است ؟

          اگر خوب در مفهوم توصیه شده در دین و فقه دقت کنیم همواره به مسلمانان توصیه شده است که در ماه رمضان فرد مومن باید علاوه بر دوری از غذا از هواهای نفسانی نیز دوری کند ! نتیجه کاملا آشکار است !

          صیام یعنی دوری از جنبشهای نفس ، یعنی دوری از تمایلات و احساسات نفسانی، یعنی تمرینی جدی و ضروری برای رهایی از اسارت نفس ، یعنی ساکت نمودن صدای ذهن و ذبح اسماعیل های درون ، یعنی بی فعل نمودن نفس و خانه ذهن را خالی نمودن از نفس

          انگار این ماه ماهی است که تعالی جوی راه الله با کنترل و آگاهی بر نفسش و با ذبح تمایلات نفسانی منجر به سبک شدن ذهنش از ناخالصی ها شده و مکان مقدس ذهن( قلب) که خانه خداوند است برای تابش و جریان نور و شعور الله خالی و آماده می گردد

          صیام(روزه) یعنی ذهن و مغز را آماده خدا نمودن ! می گویند  رمضان ماه مهمانی الله است !! اما بهتر است بگوییم رمضان ماه استقرار مجدد الله بر خانه ذهن و دل است . یعنی رمضان ماه مهمانی الله نیست ! چراکه الله خود صاحب خانه مغز و ذهن است و رمضان فرصتی برای دوری از نفس و خالی نمودن خانه ذهن از غیر الله برای ساکن و نازل  شدن الله در ذهن و دل است . و صیام تمرینی سخت و جدی برای این پاکسازی است ! صیام تمرینی است که تو برای حرکت در مسیر طرح و املاء ابراهیم به آن 100%  نیاز داری !

           هرکس بخواهد به مقام ابراهیم برسد و خداوند بی همتا را به صورت لخت و عریان تجربه نماید نیازمند رهایی از اسارت و القائات نفس است و نفس چیزی نیست جز همان القائات صوتی و تصویری ضمیر ناخودآگاه ! همان نفس اماره ! همان گفتگوهای درونی و تصاویر ذهنی که ما را به سمت و مسیری متقاعد می نمایند که مسیر انحرافی و گمراهی است !

   

   

       بنابراین ماه رمضان یعنی یک ماه تلاش سخت و تمرین جدی برای تقویت خویشتن در مسیر الله و ذبح نفس و  کوششی برای تجربه عضویت در شبکه شعور برتر !  در این تمرین و آئین بزرگ سالم شدن،  دوری از غذا و آب به مدت مشخص تنها یکی از ابعاد این تمرین و شاید ساده ترین آن باشد !

        امساک از آب و غذا تمرینی ظاهری و بهانه ای برای هوشیاری نسبت به کنترل نفس و کشش ها و جنبشهای درونی ! تمرینی برای ذبح القائات ضمیرناخودآکاه ! وسیله ای برای یادآوری ضرور ت ذبح نفس !

        آری اگر یک ماه بتوانی این تمرین را جدی بگیری و نیت و مهمترین اولویت زندگیت را در این ماه بر آگاهی و ذبح احساسات و تمایلات درونی و نفسانی و افکار و قضاوتهای ذهنی بگذاری و بتوانی در این امر مهم و ارزشمند نتایج خوبی بگیری مطمئن باش در پایان یک ماه تلاش می توانی جشنی بگیری ! جشنی که از روی شادمانی تو به خاطر تابش شدید آفتاب هدایت و نور شعوربرتر بر خاک جسم و جانت است !

   

  يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيامُ كَما كُتِبَ عَلَى الَّذينَ مِنْ قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ (183بقره)

  ای کسانی که امنیت یافته اید ، بر شما صیام(روزه گرفتن) واجب شده است همانند اینکه بر کسانی که قبل از شما بوده اند تکلیف شده بود ! این کار برای این است که تقویت شوید !

   

  دوست خوب! بیا و امسال با همه نشانه هایی که از ماه های قبل در زندگی بشر در روی زمین آشکار شده حرکتی را در جهت تقویت خودت برای عبور سالم از عصر ماده به عصر نور انجام دهیم ! برای تقویت خویشتن جهت سالم ماندن در هنگام تحقق وعده ها و نشانه های الله ! تقویت شدن برای عضویت در شبکه شعوربرتر و دریافت هدایت صحیح الله و قرار گیری در مسیر مستقیم !

   

  يا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّكُمْ ، إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شَيْ‏ءٌ عَظيمٌ (1حج)

  ای مردم خودتان را بوسیله پروردگارتان تقویت نمایید چراکه زلزله آن ساعت مشخص چیز بسیار بزرگی است!

   

       پس امسال بیا و متفاوت و متمایز از تمامی سالهای عمرت این ماه را صائم باش !

        آری در این ماه رمضان تو ساکت شو و بگذار خداوند زندگی و رویدادها و لحظاتت را هدایت کند . بگذار «من» وجودت کنار برود و کمی استراحت کند و بجای آن خداوند افسار زندگی تو را در دست داشته باشد . از این فرصت نهایت استفاده را بکن ! فرصت بسیار مهم و ارزشمندی است ! زمان اندکی تا تحقق وعده های الهی باقی مانده است ! هشدار را جدی بگیر !

   

  اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يُحْيِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِها ، قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْآياتِ لَعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ (17حدید)

  آگاه باشید که همانا الله زمین را بعد از مرگش زنده می‌نماید. همانا برای شما نشانه‌هایمان را آشکار می کنیم تا شاید تعقل نمایید .

   

          بگذار این ماه تمام تلاش و برنامه ریزی ات روی آگاهی به نفس ، مهار و کنترل نفس و ذبح نفس باشد ! بیا در این ماه رمضان همچون ابراهیم عمل کن و اسماعیل های درونت را ذبح کن !

         همین امشب بعد از مطالعه این کلامهای هدایت بخش ، بشین و با یادآوری مفاهیم سمینار نیروی برتر 3 (ذبح نفس)  لیستی از اسماعیلهایی که باید آنها را ذبح نمایی در بیاور!

   

   

          خوب بیاندیش که  اسماعیل تو کیست و یا چیست ؟ و بعد در طول این ماه هر روز از صبح از سحر تلاش کن این اسماعیلها را بشناسی و آنها را ذبح کنی و تنها بر اساس هدایت الله و مشورت از او عمل نمایی !

          آری تنها یک ماه ! یک ماه ! و فقط یک ماه از کل این همه سال عمرت را به این کلام مهم گوش فرا ده و تنها همین یک ماه برای خدا زندگی کن ! تا حالا خودت شاه خودت بودی ! خودت رهبر و هادی و مرکز کنترل خودت بودی ! البته اگر خوب دقت کنی خیلی چیزهای دیگر همچون  موجودات ، اشیاء و نگاه دیگران و تجربه و تعقل و نفس و ... نیز تو را کنترل می کردند و می کنند! اما امسال بگذار فقط الله و فقط خودش راهبر تو باشد ! یک ماه از این همه سالهای عمر امتحانش قطعا ضرری نخواهد داشت که صد البته پر منفعت و پر سود برایت خواهد شد !

          این یک ماه تمرینهایی را   برای ذبح نفست تدارک ببین ! برای ساکت نمودن صدای درون ! برای دوری از احساسات و تمایلات فردی ! برای بی آب و غذا  نگاه داشتن هیولای نفس ! برای  به بند کشیدن شیطان درون ! برای اهلی کردن  نفس ! برای مُسلِم نمودن ابلیس درون !

          بجای پیروی از دعوت جهان اشیاء همواره صبر کن ! یادت باشد که تنها و تنها الله با صابرین است و بس ! اگر می خواهی نفس و شیطان همرات باشد اصلا سراغ روزه و ماه رمضان نرو که اینجا جای تو نیست ! اگر می خواهی پیرو جهان اشیاء باشی به همان روش سابق در تمامی امور تعجیل کن مابقی کارها خودش اتوماتیک وارد توسط نفست انجام می شود !!!!!

          اما اگر هوشیار  شده ای و از خواب بیدار شده ای ! و قصد سفر نموده ای ! امسال حواست را جمع کن ! همه نگاه ها این ماه به تو و من و ما است ! همه آسمانها و زمین و همه ملکوتیان و جبروتیان و لاهوتیان و حتی ناسوتیان نگاهشان به ما مردم زمین و بندگان الله است !

         امسال خودت را بی خیال شو ! امسال یک ماه تمرکزت بر خدا باشد ! عشقت فقط او باشد ! محبوبت تنها هو باشد ! هدفت تنها جلب رضایت الله باشد ! شادی و لبخند او را در ذهنت قرار بده و به دنبال این تصویر، آینده ات را ترسیم کن ! شهر پشت دریاها عجب شهری است ! خوشا به سعادت آنانکه به آخرت و آینده وعده داده شده  اعتقاد دارند ...

   

   

          در خانه اگر کس است یک حرف برای توصیف این شهر بس است !

          بگذار امسال همه با هم شب قدری داشته باشیم که از هزاران ماه هم بهتر است ! بیا با هم محاسبه  کنیم ! تو که آخر حساب و کتاب هستی بیا همراه شو ! آره تو

          خوب دقت کن ! هر سال 12 ماه است ! و هزار ماه یعنی  1000/12=83.3333  و این یعنی بیش از 83 سال !!!!!

          و چقدر جالب خداوند دعوت می کند که یک ماه تلاش کنیم برای ذبح نفس تا لحظه و شب قدر برای مان جبران کند ! شب قدری که بهتر از هزار ماه( یعنی 83 سال زندگی ) است ! تقریبا 83 سال زندگی یعنی یک عمر زندکی یک انسان ! و خداوند می گوید اگر بیش از 83 سال هم زندگی بکنی تا به این درجه و مقام ترک نفس و رهایی از القائات آن دست پیدا نکنی معنی حقیقی زندگی را درک و تجربه نخواهی کرد ! بیا و امسال با شعوربرتر معامله ای کن ! بهترین تجارت زندگی و بهترین سرمایه گذاری زندگیت را تجربه خواهی نمود !  تجارت با الله بهترین تجارت است ! قطعا برنده خواهی شد !

            تو خودت را برای جلب رضایت او ذبح کن ! تو تمایلات و  احساسات نفسانی و افکار و حدس و برداشتهای ذهنی ات را یک ماه به خاطر او کنار بگذار و آنها را کنترل کن ! یک ماه به خاطر او و د رمسیر او حرکت کن ! یک ماه مهمترین امر زندگی ات الله باشد ! یک ماه نفست را زندانی کن و آنرا در سلول انفرادی زندان  تک و تنها بگذار ! بکذار یک ماه بی‌فعل و بی‌عمل باشد ! هر بار که در زمان و مکانی اراده نمود تا تو را به سمت انتخابی و کلامی و هیجانی ببرد تو صدایش را نشنیده بگیر ! تو بجای آن صبر کن و به الله متمرکز شو !  در مواقعی که صدایش را بالا می برد تو به الله پناه بیاور تا دیگر صدایش را نشنوی ! وقتی خودش را به در و دیوار می زند تا به او توجه کنی تو به الله و تعهدت به او فکر کن ! به لبخند و رضایت الله  و شادی جشن موعود بیاندیش!  از الله بخواه او را ساکت و رام و اهلی نماید و تو را از او نجات دهد! خداوند شنوا و بینا  درخواست بنده اش را می شوند و تحقق می دهد !

   

  يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اسْتَجيبُوا لِلَّهِ وَ لِلرَّسُولِ إِذا دَعاكُمْ لِما يُحْييكُمْ وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَ قَلْبِهِ وَ أَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ (24 انفال)

  ای کسانی که امنیت یافته اید ، به دعوت الله و رسول جواب دهید هنگامی که شما را به سمت حیات حقیقی دعوت می کنند و آگاه باشید که همانا الله بین نفس انسان و ذهنش حائل می شود و به سمت هو محشور می گردید

   

          امسال بیا بجای دعوت از هر چیز و هر کس دیگری تنها و تنها و تنها او را دعوت کنیم ! نه یک شب نه یک افطار ! بلکه هر روز ! هر شب ! هر سحر ! هر افطار!  از سحر تا افطار ! از افطار  تا سحر ! هر لحظه او را دعوت کن ! راهش بسیار ساده است !

           تنها قبل از هر کاری صبر کن !  صبر ! صبر !  صبر به مقدار کافی و مناسب قبل از هر اقدامی !!!!

          الله تنها با صابرین است !!!!! یادت هست که همراه انسانهای عجول چیست !! و نتیجه آن چگونه است !!!؟؟؟

   

   

        از همان ابتدای سحر روزت را با قانون آشکارسازی و صبر قبل از هر کاری آغاز کن ! اراده کن و انتخاب کن روش زندگی ات در این یک ماه این گونه باشد ! مهم نیست که دیگران در مورد تو چه می اندیشند ! البته خیلی از وقتها دیگران در مورد تو اصلا نمی اندیشند !!!! حواست که هست !!!

        این یک ماه نگاه دیگران را نیز ذبح کن و تنها به نکاه و رضایت الله فکر کن !

            ببین ! همین یک ماه !

        فکر نکن داری کار خیلی سختی انجام می دی !  شهدایی که به خاطر دفاع از وطن و خانواده و جامعه و دین  ورسولانشان در راه الله مبارزه نمودند و شهید شدند آنها کارهای سخت انجام دادند ! کار  تو سخت تر از اسیر بودن در زندان دشمن آن هم برای چندین سال نیست !!!!

                همتت کجا رفته ! غیرتت کو ؟!!!

         همین یک ماه ! از کل 83 سال عمرت را همین یک ماه آن گونه زندگی کن که معنای واقعی صیام را تجربه نمایی ! آن گونه نفست را صائم و بی‌فعل و بی‌عمل کن که در انتهای این ماه نور شمس هستی بر خاک نفست تابیده شود و از نفست چیزی باقی نماند جز نفسی مطمئنه و راضی به رضای الله ! نفسی مُسلِم شده و زنده شده ! نفسی شاد و خندان با راهبری شادتر و خندان تر ! تو می خندی و منجی می خنده ! تو می خنده و قائم می خنده ! تو می خنده و هو می خنده !

          یادت باشه شب قدر از هزار ماه بهتر است !

         بگذار هو قائم بر نفست باشه ! اجازه بده یک ماه منجی بجای تو تصمیم بگیره ! درک کن که این تنها راه نجات ما انسانها است ! این تنها راه خروج ما از چاه تاریک نفس است ! این تنها راه رهایی ما از اسارت معده بزرگ نهنگ هستی است ! همچون ابراهیم دلتو  بزن به دریا ! تمامی بتها را بشکن ! اما بت بزرگ که نفست است را رام کن !

         در گذشته زندگی نکن بلکه در جستجوی آینده باش ! همچون یوسف از چاه تاریک نفست با اقرار و اعتراف به خطا و تکبر خارج شو ! اعتراف کن که بدون هو چیزی نیستی ! بدون او نمی توانی از این تاریکی نفس رهایی پیدا کنی و زندگی تو و نسل انسان همیشه درگیری و جنگ و بی عدالتی و فقر و بیماری و ... خواهد بود ! خانه عنکوبت سسترین خانه ها است !!!!

   

   

   

        اعتراف کن تا توبه ات پذیرفته شود تا تو به هو برگردانده شوی ! شاید اون جمعه بیاید و هو همدم این جماعت شود ! شاید ...

        همچون ابراهیم این یک ماه اسماعیل های درونت را رام و ذبح کن ! قبل از هر کاری به مقدار کافی و مناسب صبر کن ! احساسات و افکارت را آگاه شو ! آنها را هدایت و رها کن ! از خداوند که شعور برتر است مشورت بگیر ! و به نشانه ها و هدایت او دقت کن ! این وعده و قانون الله است !

   

  وَ قالَ رَبُّكُمُ ادْعُوني‏ أَسْتَجِبْ لَكُم‏(60 غافر)

  و پروردگار شما چنین می گوید :  از من دعوت کنید تا جواب شما را بدهم !

   

          اگر از او بجای نفس دعوت کنی قطعا جوابت را خواهد  داد ! بجای اطاعت از نفس و صدای درونت از صدای الله و کلام هدایت بخش کتب آسمانی اش پیروی کن ! از نشانه هایی که در مقابلت قرار خواهد داد ! از معجزات بزرگی که برایت آشکار خواهد کرد ! تمرین کن ! تمرین کن و بر این تمرین استوار باش ! هر بار در هر کاری و هر انتخابی نفست را در برابر قامت بزرگ الله مخفی کن و بگذار شعوربرتر که داننده غیب آسمانها و زمین است تو را رهبری نماید ! او می داند و ما نمی دانیم ! این مهمترین درس زندگی همه انسانها است ! یادمان بماند ! !!!!!!!!

   

   اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ (216 بقره)

  شعوربرتر می داند و آگاه است و شما نمی دانید !!!

   

           او  را بطلب و مابقی را رها کن ! در ذهنت ببین که تنها او برای هدایت و نجات تو کافی است !  و تنها اوست که مرکز کنترل این عالم است و تمامی رویدادها تحت حاکمیت و فرمانروایی او شکل می گیرند و همه چیز بازتاب نفس تو است ! همه چیز به نوع رابطه تو با او ارتباط دارد ! بجای نفس ، الله را جانشین کن تا بجای تاریکی و مشکلات ، نور و روشنایی را در زندگیت تجربه کنی !

   

   

         هو را دعوت کن ! استقامت کن که وعده هو حق است و لحظه دیدار نزدیک است ! استقامت کن که ملائکه نازل کننده شعور و نور و امر او هستند و جریانی از نور در راه است !

    

  إِنَّ الَّذينَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلائِكَةُ أَلاَّ تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتي‏ كُنْتُمْ تُوعَدُونَ (30 فصلت)

  همانا کسانی که گفتند پرورش دهنده ما الله است و بر این موضوع و اعتقاد استقامت ورزیدند ، ملائکه الله بر ایشان نازل می گردند که نترسید و اندوهگین نباشید !  و بشارت باد بر شما باغ بهشتی که وعده ان به شما داده شده بود ! 

     

  برای اینکه کمتر سختی و رنج بکشی ، نفست را تغذیه نکن ! کاری نکن که نفست تحریک شود ! خودت را در معرض تحریکات نفسانی قرار نده ! چشم ها و گوشهایت مهمترین کانالهای خوراک رسانی به ضمیرناخودآگاهت هستند ! مراقب باش که چه خوراکهایی را وارد مغزت می کنی! مغز تو خانه نامحرم‌ها و غریبه‌ها نیست ! مغز تو خانه مقدس الله است ! بگذار در این خانه به زیارت او برویم و نه زیارت نفس کهنه و دور کننده !

  ترک خویش و ترک خویشان می‌کنیم      هر چه خویشِ ما، اکنون اغیار ماست

  خودپرستی نامبارک حالتی‌ست               کاندر او  ایمانِ ما،  انکار ماست

  هر غزل کان بی‌من آید خوش بود           کاین نوا بی‌فر ز چنگ و تار ماست

  مولوی

   

  هر کلامی را گوش نکن ! هر صحنه و فیلمی را نبین ! هر غذایی را نخور ! در هر مکانی قرار نگیر ! برای اینکه نفست را به بند بکشی باید اول او را کمی ضعیف و حتی بی هوش کنی ! از همین  اولین روزهای این ماه  تمرکزت را روی خوراکهای شعوری که از طریق حواس 5 گانه وارد مغزت می کنی بگذار و تنها خوراک شعوری الهی و مثبت و تعالی بخش را وارد مغز و روحت کن  تا به اندازه کافی قوی شوی !

   

   

          هر شب در ارزیابی عملکرد روزانه خوب فکر کن و ببین که در کجاها و در چه مواردی توانستی با صبر و تعقل و مشورت از الله و پیروی از نشانه های او زندگیت را اداره کنی و در چه مواردی تحت نفوذ نفس و القائات احساسات و افکار درونی اعمال و کلام و آثارت را انتخاب نمودی ! 

        هر سحر  با خودت عهدی ببند تا افطار تا می توانی اعمال و کلام و آثارت را بر اساس هدایت شعوربرتر و با صبر جلو ببری ! و هر افطار 15 دقیقه زودتر بنشین و  به عملکرد روزت نگاهی بیانداز و قبل از اینکه افطار کنی خوب و دقیق نفست را ارزیابی کن  ! اگر عملکردت در طول روز رو به تعالی بود و کفه پیروی از شعور برتر سنگین تر بود جشنی بگیر و با شادی افطار کن ! اما اگر دیدی که کفه اطاعت از نفس و  پیروی از احساسات سنگین تر است برای تنبیه(آگاه شدن) و پروش نفست به عنوان جبران تعهد یا افطار نکن و یا 2 ساعت دیرتر افطار کن و کمتر تغذیه کن تا نفست هوشیار باشد !!!!

  نفست را این ماه صائم کن ! تو کنار برو و بگذار الله بجای تو فرماندهی زندگیت را بر عهده بگیرد تا بتوانی جشن رمضان امسال را به خاطر تجربه تابش نور خورشید هستی بر خاک وجودت درک و تجربه نمایی !

   

  ز بس بستم خیال تو ، تو گشتم پای تا سـر من          توآمد خرده خرده، رفت من آهسته آهسته

  سپردم جان و دل نزد تو و خود از میان رفتم              کشیدم پای از کوی تـو مـن آهسته آهسته

  فیض کاشانی

   

          وعده دیدار حق و تجربه نور نزدیک است و دوران تاریکی رو به پایان ! آنها که در دل شب و تاریکی نور الله را در ذهنشان تجربه نمایند قطعاً عصر نور و دوران طلایی زمین را هم تجربه خواهند نمود ! و آنگاه آن شب برایشان شبی ارزشمند خواهد بود و قدر آنرا خواهند دانست !

   

   بِّسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ‏

  إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فىِ لَيْلَةِ الْقَدْرِ(1)

  وَ مَا أَدْرَئكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ(2)

  لَيْلَةُ الْقَدْرِ خَيرْ مِّنْ أَلْفِ شهَرٍ(3)

  تَنزَّلُ الْمَلَئكَةُ وَ الرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبهِّم مِّن كلُ‏ أَمْرٍ(4)

  سَلَامٌ هِىَ حَتىَ‏ مَطْلَعِ الْفَجْرِ(5)

   

  شاید اون جمعه بیاید ...  شاید !

    

   

  امور توصیه شده برای این ماه رمضان( ماه تابش نور هدایت بخش الله):

  1-داشتن وضو در کل زمان سحر تا افطار

  2-صبر قبل از هر کلام و هر کار و هر انتخاب و هر خرید و هر ارتباط و هر چیزی !!!

  3-مشورت از شعوربرتر و دقت به نشانه ها و راهنمایی های الله

  4-مراقبت از مغز و ذهن و کنترل خوراکهای شعوری و محافظت از کانالهای 5 گانه خصوصاً چشم و گوش !!! و تعذیه خوراکهای شعوری مثبت و تعالی بخش !

  5-تمرکز بر یاد و حضور و صفات الله و تکرار مداوم این صفات و اسماء در طول روز

  6-تعهد ابتدای هر روز در هنگام سحر(بعد از صلات صبح) برای ذبح نفس و دوری از تمایلات نفسانی و تعهد به پیروی از الله و راهنمایی او

  7-ارزیابی عملکرد روز و سنجش میزان موفقیت در تعهدت به کنترل نفست و تشویق و یا جبران تعهد در هنگام افطار

   

  از اسارت نفس به دور باشید !  نورانی زندگی کنید ! متعالی باشید !

   

   سید هومن سادات کیائی - مربی و مدرس دوره های تحول و تعالی  - 20 مرداد 1389 - مصادف با آغاز ماه رمضان1431 هجری قمری

 
 

    *********

ساعت و تاریخ درج مطلب: ٢٣:٤٧ - چهارشنبه ٢٠ مرداد ١٣٨٩

کُد مطلب: ٣٤١٧  -  تعداد نمایش مطلب: 13705

 

                               نسخه چاپي                        ارسال به دوست                       

                   

امتیازدهی
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1394/05/23 3:1
0
0
Very very very goooooooooooooooooooooooood
لیلی معارفی
1394/04/09 4:4
0
0
سلام در این لحظه که ذهنم معطوف نوشتن کلامی بر این نوشته شد می خواهم تشکر کنم از خداوند عزیز پررحمت که ما را همچنان در این راه باقی نگه داشته است و ما را مشتاق تسلیم و ایمان و صبر و صوم نموده است آن چنانکه باز هم مشتاق خواندن و مرور این مقاله بسیار ارزشمند و ماندگار باشیم. خدا را شکر می گزارم که پیام و جان کلام این مقاله ارزشمند که به قلم و ذهن گیرا و نورانی استاد عزیزمان نوشته شده است همچنان موثر است و متعلق به زمان و مخاطبان خاصی نیست. 5 سال از نخستین نگارش این مقاله گذشته است اما ما هر سال دست کم آن را به مناسبت فرا رسیدن رمضان یک یا چند بار خوانده ایم. خداوندا بیش از پیش ما را در صبر و صلات و صیام موفق و پیروز بدار تا آن گونه که شایسته رحمات تو و استاد عزیزمان که واسطه چنین فیضی بر ما شده اند عمل نماییم. برحمتک یا ارحم الراحمین...
فرشاد دواني
1394/03/28 5:52
0
0
سلام . 5 سال از این مقاله گذشت و هر سال و هر بار ، با مطالعه اش درکی بیشتر برایم حاصل نمودی، یاریم کن تا بتونم مطابق با مفهوم باطنی که مد نظر شماست گام بردارم و امسال ،آنگونه که شایسته تر است عمل کنم.یاریم و یاد آوریم کن تا صبر را پیشه امورم کنم، از تو راهنمایی گیرم و کسب رضایت تو هدفم بماند در افعالم برای این منظور تلاش کنم.آمین. قدر دان هدایت ها و راهنمایی هایی که به واسطه کتاب قرآن و عوامل الهی ، به واسطه قلم و کلام ارزشمند استاد از این مقاله و دیگر آموزش ها برام ایجاد شده هستم. شکر .
کاربر مهمان
1393/07/26 10:23
0
0
Very very very gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooood
کاربر مهمان
1393/04/18 17:30
0
0
سلام .خدا رو شکر می کنم به خاطر این که یک بار دیگه توفیق مرور این مقاله بسیار قدرتمند رو داشتم . ای خدای مهربان به شما پناه می برم از عجله ...از کلامی که مورد پسندشمانیست ..از تنبلی .. از ناشکری.. از ناراحتی و زمزمه های ضمیر ناخودآگاهم و هر چیزی که شیطان را خوشحال می کنم ..ای خدار مهربان برای رها شدم از نفسم و خودم و ساختارهایم به شما نیاز دارم به عشق شما و نور و شعرو و هدایت شما..ای خدای مهربان خواهان تابش نور شما بر وجود خاکیم و بر ذهن و زندگیم هستم.. نیازمند این که توبه ام را بپذیرید و از سستی هایم در گذری.. ای خدای مهربان از این سی روز یک دهه را پشت سر گذاشته ام و نمی دانم که از نگاه شما چگونه بودم اما انتخاب کرده ام که در گذشته دیگر زندگی نکنم و رها گردم از هر چیزی که من رو ازشما و خودم دور می کنه . از شما میخواهم که این زمان باقی مانده را بسیار یاریم دهید و بر همت و اراده ام بیفزایید تا جشن باشکوه پایان ماه رمضان را با لبخند شما در دل و جانم زینت دهم و بهتر از قبل درک کنم که زیبایی زندگیم یعنی جلب رضایت شما.متشکرم و درود می فرستم بر استاد عزیزم به خاطر ذهن روشن و نورانی شان.خاطره سادات شیخ علیشاهی
نسرين عطاري
1393/04/18 15:7
0
0
سلام و درود بر استاد عزیز. ممنون از یادآوری خواندن این مقاله ارزشمند ممنون از نوشتن این مقاله ارزشمند که با هربار خواندنش ذهنمون رو به الله و جلب رضایت الله متمرکز میکند.خدایا شکر که تونستم امروز دوباره این مقاله رو بخونم و ذهنم رو به سمتش باز کنم .سپاس
کاربر مهمان
1393/04/14 0:50
0
0
سلام . خدایا شکرت می کنم که توانستم امروز این مقاله ارزشمند را دوباره بخوانم . هر وقت این مطلب کاربردی و پر مفهوم را می خوانم بیشتر به ارزشمندی خودسازی و صبر و قانون آشکارسازی پی می برم و شور و اشتیاقم چندین برابر می شود . خدارا شکر می کنم و از استاد گرامی متشکرم برای اعجازش و از دستورالعمل های بسیار مفید و با ارزشتان تشکر می کنم . انشاالله که بتوانم به آنها عامل باشم . خدایا در این ماه مبارک توبه مرا بپذیر و کمکم کن تا بتوانم آنی باشم که تو می خواهی . پروین باباچاهی
کاربر مهمان
1393/04/11 0:15
0
0
خداوند را شکر که توانستم یک رمضان دیگر باشم و انتخاب کنم تا بر روی خود شناسی و خود سازی خود کار نمایم و متشکرم از استاد عزیز برای این مقاله بسیار کاربردی و پر مفهومشان که خواندنش خود تحولی در ذهن ایجاد می کند و انگیزه ای قوی برای تفکر کردن و دست به عمل زدن .خدایا از دست وسوسه های نفس به تو پناه می برم .من را در این ماه عزیز برای بهتر شدن و بهتر بودن یاری نما .هدیه السادات سادات کیایی
معصومه آوريده
1393/04/10 15:52
0
0
سلام. خدا روشکر که در اولین روزهای ماه رمضان این مطالب ارزشمند را خواندم و بار دیگر ذهنم را آماده نمودم برای جهادی ارزشمند. ابتدا تشکر میکنم از سایت کیمیاگری که این مطالب ارزشمند در آن جای دارد و هر وقت که اراده کنم میتوانم آن را بخوانم. سپس تشکر میکنم از آقای سادات کیایی که چنین مقاله کاربردی و اثرگزاری را نوشتند. انشا الله بتوانم از فرصت بسیار عالی امسال استفاده درستی ببرم.
زهرا اکبری
1393/04/09 3:17
0
0
سلام ،خدا رو شکر که فرصت خوندن دوباره این مطلب ارزشمند بهم داده شد.ممنون و سپاسگزارم ازاستاد عزیز
فرشاد دواني
1393/04/08 23:47
0
0
سلام.خدایا قصد سفر دارم ، یاریم کن در این سفر یک ماهه، به تو پناه میبرم تو که تنها پناهی.ای صبور، کمکم کن تا صبر پیشه کارم شود قبل از هر فعل و در امورم سلطه و پیروزی قرار بده و در هر فعل از در درستی وارد واز در درستی خارجم کن. یا رب العالمین
کاربر مهمان
1392/05/07 9:24
0
1
سلام . خدا را شکر که این مقاله زیبا و ارزشمند و مفید همیشه در سایتمان هست تا آن را مطالعه نماییم . متشکرم از استاد عزیز به خاطر این که این مطلب بسیار مفید و ارزنده را جزو مقاله های برگزیده گذاشتند تا همواره توچه ما به آن جلب شود .. خدایا شکرت به خاطر این ماه که به خاطر لطف و بزرگی شما و تمایل شدید شما نسبت به برگشت ما به سمت خودتان است . خدایا شکرت که صبر نمودن را به ما می آموزی و در یاد خودت بسیار ما را یاری می نمایی.خدایا شکرت به خاطر این که در این ماه خودت افسار نفس ما را به دست می گیری و رامش می کنی .. خدایا شکرت به خاطر این که توبه های ما را می پذیری و همواره دعوت کننده ما به سمت نور هستی ..ترک خویش و ترک خویشان می کنم... خاطره سادات شیخ علی شاهی
سيد عليرضا عظيمي
1392/03/22 14:5
0
0
خدارو شکر که این آموزه به این خوبی رو روی سایت داشتیم. چقدر راحت آموزشهای خوب از ذهن انسان بیرون میره. خدارو شکر که تونستم دوباره بخونم. خیلی نیاز داشتم به این آموزش.
اميرعلي مجيدي
1392/03/19 1:53
0
0
سلام به خداوند یاری رسان ،سلام به شعوری که عاشقانه مشتاق و عامل در اصلاح و هدایت ما جاری و فعال است ،خدایا شکر که توفیق مشاهده و خواندن این مقاله ارزشمند و تاثیر گزار استاد را برایم فراهم نمودی ///تشکر میکنم از کلام هدایت گر و موثر الهی که بر ذهن و قلم استاد جاری شده و توسط عوامل الهی ثبت و نگهداری شده تا در زمان و شرایط فعلی برای حرکتی خالص تر و قوی تر یاری رسانمان باشد /// تشکر میکنم از آیه های نورانی کلام پروردگار و کتاب قرآن و تشکر میکنم از نحوه بیان و چگونگی ارائه آن توسط استاد که بسیار تاثیر گذار و ارزشمند است و تاکیدها و مثالها و توصیه های موثری که فرموده اند /// خدایا ای تنها راه نجات برای تسلیم شدن نفس و قرار گیری در مسیر درست تنها به شما امید دارم و چنان خالص و پاکمان بفرما که خود میدانی و قادری
فرشاد دواني
1392/03/15 17:48
0
0
به نام خدا . سلام شکر گزار نشانه ها و هدایت های، تحقق وعده های الهی هستم . شکر میکنم برای هدایتی که از آیه 185 سوره مبارکه بقره آشکار شده برایمان که بیانهای آشکار از منبع هدایت است. خدایا شکر که با صائم شدن فرصتی دوباره را برای توبه و برگشت به آغوش گرمت برایمان فراهم کرده و میکنی. خداوندا بارها و بارها تلاش کردیم تا در رهایی از اسارت نفس موفق باشیم تا صدای ذهن را ساکت کنیم و صدای تو را درک کنیم تا ذبح کنیم اسماعیل های درونمان را و خالی کنیم ذهن را از نفس و هر بار تو یاری رسانمان بودی تا دور کنیم نفس را از خود که تو بارعی . خدایا اینبار که حمایت و راهنمایی هایت بر ما جاری شده تا بار دیگر خود را صائم نماییم یاریمان کن تا بتوانیم باری دیگر دور شویم از تمایلات و گفتگوهای نفسانی و خالی کنیم ذهن خود را از آن و اینبار پروردگارا تو حائل و مانع باش برای ما تا دور باشیم از نفس و دیگر راهی برای برگشت آن وجود نداشته باشد و یا نفسی مطمئنه و مطیع دستور تو ساخته شود تا بشنویم صدای شما را و اطاعت کنیم از شما و دور باشیم از وز وز های نفسانی. اینبار یاری و حمایتمان کن تا ذهن و مغز مان را آماده شما کنیم! که بدون یاری شما قطعا ناتوانم از این عمل. خداوندا بارها و بارها نتایج ارزشمندی از ذبح نفس و ساکت کردن ذهن و صبوری در زندگی برایم حاصل شده. خداوندا یاریم کن تا در این آزمون بزرگ نیز اینبار موفق و پیروز باشم با جلب رضایت تو که تو عزیز و قدیری. یاریم کن تا اسماعیل های وجودم را بشناسم و تلاشم را برای ذبح آنها انجام دهم. صبور باشم و با توکل تو گام بردارم. خدایا یاریم کن تا بت بزرگ را رام کنم و تصدیق گوی تو باشم که تو علیمی در هر امری و تو میدانی و من نمیدانم. خدایا برای تو و رضای تو تلاش میکنیم که اینبار وعده تو حق است و هدایت تو آشکار تر و یقین دارم به وفا داریت که آن روز فرا میرسد و تو همدم این جماعتمان میگردی. خدایا برای تو و برای رسولانت تلاش میکنیم به پاکی و خلوص. تو خیر الذاکرینی، هوشیارمان کن به صبوری و عدم اطاعت غیر خودت. شکر گزار این مقاله ارزشمند هستم که با خواندن آن نکته ها و یاد آوری های عالی در ذهنم ثبت شده و از آنها در زندگی بهره مند بوده و هستم. خدا قوت بده به استاد عزیز و نور و رحمتش را جاریتان بدارد بیشتر از قبل. به امید موفقیت شما و ما در این آزمون بزرگ که لبیک گو ان شا الله آماده باشیم.
فرشاد دواني
1391/05/26 15:22
0
0
به نام خداوند بخشند و مهربان. سلام؛ حالا که در انتهای ماه پر خیر و برکت رمضان هستیم و امسال این ماه بسیار ارزشمند، با نور و شعور او، قدرت یافته و برای ذبح نفس تلاش نمودیم و این ماهی که امسال بیشتر و بیشتر از هر سال دیگری رحمت خداوند بر من جاری بوده، شکر گزار و قدر دان این مقاله ارزشمند هستم و با خواندن چندمین بار این مقاله و مرور درسهای زندگی که در آن ذکر شده، رشد خود را مدیون رحمت خداوند و آموزشهایی که به واسطه استاد عزیز در ما جاری شده میدانم . متشکرم از عشق و اختصاص وقتی که دو سال پیش برای این مقاله به هدایت خداوند برای شما جاری شده تا ما نیز در طی این دوسال بهره مند باشیم . سپاسگزارم
کاربر مهمان
1391/05/12 21:31
0
0
سلام دورد به هومن جان عزيز و تمام رهپويان راه الله قريب به سه سال است كه با اين مقاله زيبا رمضانم را آغاز ميكنم و با هر بار مطالعه جان و روحم مجددا پويا ميشود در دنياي شيطان زده مانند چراغ هدايتي است كه ما را از اسارت شيطان و نفس مي رهاند چه زيبا سروده ايد استادعزيز چه به موقع حق مطب را ادا نموده ايد در فضايي كه كشش هاي نفساني سعي ميكنند مارا از مسير حق دور كنند مطالب شما مانند قلاب ماهي گيري است كه ما را از اسارت نفس رها مي كند .بنده افتخار ميكنم كه استاد و دوستان خوبي مثل شما دارم خدا نگهدار (علي جعفريان)
فرانك دادار
1391/05/07 8:45
0
0
سلام و سلامتی کامل الله در این ماه تابش نور الله بر زمین در بنده هایش جاری باشد انشاله. از زمان نوشتن این مقاله دو سال میگذرد ولی مطالب تازه و نو میباشد گویی یکبار دیگر با نگرشی دیگر این مطالب را مرور میکنیم. الله اکبر از قدرت اعجاز خداوند در آیاتش که همیشه و در هر عصری کامل و کافی است. خداوندا شکرت که این کلام را در ذهن محمد رسول الله جاری کردی خداوندا شکرت که این تفسیر زیبا و کاربردی را در ذهن استاد گرامی ما جاری کردی. انشاله خداوند به هر دو بزرگوار رحمت و برکت عطا کند. امیدوارم برای تک تک بنده های عامل خیر و برکت بیکران خداوند در جریان باشد. آمیییییییییییییییییین
کاربر مهمان
1391/05/02 14:40
0
0
به نام الله .درود و سلام بر هومن جان عزیز و اعضای دوست داشتنی کیمیا. خدارا شاکرم که در سال گذشته در چنین روزهایی با زهره ی عزیز آشنا شدم و به فضل خداوند لایق دریافت راه جدید تعالی شدم . خداراشاکرم که پس از گذشت یک سال این رمضان را به گونه ای دیگر تجربه می کنم به گونه ای که هرگز تجربه نکرده بودم . خدارا شاکرم که این تحول عظیم در من فقط طی یک سال رخ داد که مطمئنم این از فضل پروردگارم بوده است . من عامل هستم و اکنون با اطمینان اعلام می کنم مطمئنم نورالهی بر تک تک تعالی جویان راه الله جاری است . استاد عزیزم هومن جان متشکرم که شاگردی همچون زهره جان تربیت کردید و از خدا متشکرم که زهره جان را با این همه شعف الهی بر سرراه من قرار داد و دوستان خوب دیگر نیرجان ،میناجان، دریاجان و.... هومن جان عزیز مقاله ی شگفت انگیز شما را مرتب می خوانم و با کمال افتخار اعلام می کنم به فضل پروردگار تعداد زیادی از نفسانیاتی که با ید سال گذشته ذبح می کردم تا رمضان امسال ذبح شده اند هومن جان متشکرم متشکرم متشکرم که دوباره یاد آوری کردید آن را بخوانیم . هرانسان مومن آنچه را که برای رسیدن به خدایش لازم دارد ،در این مقاله میابد. خدارا تصدیق می کنیم برای ذهن شگفت انگیز و الهی شما که اینگونه ساده و راحت راه تعالی را به ما نشان می دهد .از صمیم قلبم از شما متشکرم . از خدا می خواهم همه ی مارا دراین ماه از اولولالباب قرار دهد و عباد صالح الله . انشاالله . سوسن عابدین
کاربر مهمان
1391/05/02 2:24
0
0
very goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooood
سرود آتشی
1391/04/30 23:50
0
0
سلام.خدایا شکرت که تونستم یک بار دیگه این مقاله ی عالی رو بخونم و لذت ببرم.بی صبرانه منتظر ماه رمضان و تابش نور الله بر جان های تشنه مان هستم.از استاد کیایی به خاطر نوشتن این مقاله بسیار سپاسگذارم.
مينا پورحسين
1391/04/30 19:24
0
0
سلام.الله اكبر. خدارا بسيار شاكرم كه توفيق بازخواني اين مقاله‌ي بي نظير را به من داد. خدار را شكر كه شور و شوقم براي شروع ماه رمضان امسال، با خوندن اين مقاله، بسيار بيشتر شد. خدارا شكر كه لياقت داشتم و خوندم. إن شاء الله بتونم به تك تك آموزه هاي مربي گرامي‌ام در اين مقاله، عامل باشم و لياقت داشته باشم كه خداوند نورش رو به خاك وجودم بتابه. استاد گرامي، از شما هم به خاطر اين مقاله ممنونم. شما عبد صالح خداوند هستيد. بنده‌اي كه بندگان ديگه‌ي خداوند رو با شبكه‌ي شعور الله صلح مي‌ده و باعث جاري شدن اين همه شعف در مخلوقات خداوند مي‌شه. سلام و رحمت و بركت خداوند بر شما باد.
زهرا اکبری
1391/04/30 19:6
0
0
سلام ،خدا رو شکر از اینکه یکبار دیگه تونستم این مقاله ارزشمند رو بخونم و تشکر فراوان میکنم از استاد سادات کیایی عزیز برای مقاله بسیار بسیار ارزشمند و کاربردی نفست رو صائم کن و توصیه شون برای خوندن دوباره آن ،انشاالله به لطف الله عامل به آن باشیم و قدر دان
کاربر مهمان
1391/04/30 0:31
0
0
سلام !!خدارا شاکرم از اشکار نمودن این مقاله گرانبها و الهی و از فرصتی که به من داد تا ان را در استانه ماه مبارک رمضان نود و یک بخوانم و از استاد گرامی هم بسیار تشکر میکنم که امسال توصیه مطالعه این هدیه اسمانی را برای تعالی جویان داشتند و همین طور از رحمت و نور اگاهی که با نوشتن و ثبت این مفاهیم ناب و غنی و سازنده و تعالی بخش برای ما در دو سال پیش جاری داشتند !!انشاءالله که در ماه مبارک رمضان نود و یک بیش از پیش لطف خداوند عزیز شامل حال مان باشد و در عملی و کاربردی نمودن مطالب عنوان شده جدی تر و عامل تر و مشتاق تر باشیم !!
کاربر مهمان
1391/04/28 20:32
0
0
بسم الله الرحمن الرحیم.سلام استاد عزیز و ارجمند از شما بسیار سپاسگذارم برای مقاله بسیار تاثیرگذار نفست را صائم کن هربارکه میخوانم به شعف در میام و روحم به پرواز در میاد از خداوند برایتان عمر با عزت و طولانی خواهانم.سمیه هاتفی
ليلا حيدري
1391/04/27 16:26
0
0
سلام می خوام یکباره دیگه از هومن عزیز برای این مقاله ارزشمند تشکر کنم انگار اولین بار بود که می خوندم بای اینکه قبلا بارها خونده بودم این مقاله را انقدر عمیق زیبا و دلنشین بیان شده این نوشته های گوهربار که هر کسی از خوندن اون مست انگار در آغوش رب العالمین هست ممنون برای یاد آوری دوباره خوندن این مقاله
کاربر مهمان
1391/04/27 16:20
0
0
سلام می خوام یکباره دیگه از هومن عزیز برای این مقاله ارزشمند تشکر کنم انگار اولین بار بود که می خوندم بای اینکه قبلا بارها خونده بودم این مقاله را انقدر عمیق زیبا و دلنشین بیان شده این نوشته های گوهربار که هر کسی از خوندن اون مست انگار در آغوش رب العالمین هست ممنون برای یاد آوری دوباره خوندن این مقاله
زهرا جعفري
1391/04/27 9:0
0
0
بسم الله الرحمن الرحيم كه بارع هستند- از اين مقاله بسيار كاربردي و پر از آموزه هاي الهي ممنونم از استاد هومن عزيز كه اين مطالب بسيار بسيار زيبا رو با جملات ساده وپرمفهوم به قلم آوردند ممنونم و اين هنر بسيار بزرگي است كه مطالبي اين چنين را بتوان به راحتي انتقال داد!! كه اين از فضل خداوند است و از عشقي كه الله عزيز به بندگانش دارد انشالله كه قدردان اين نعمت باشم- انشالله اين ماه استقرار مجدد الله در ذهنمان ماهي پر از درك و نور شعور برتر باشد- خداجون متشكرم از اين همه عشقي كه به ما داريد الله بارع الله رئوف و هومن جان متشكرم كه يادآوري نموديد كه اين مطب رو بار ديگر مطالعه كنيم استاد آموزه هاي نابتون از بهترين نعمت ها مي باشند سپاسگزارم
زهره ناجی پور
1391/04/27 4:15
0
0
بسم الله الرحمن الرحیم سلام و درود خداوند بر شما مربی عزیز و عاشق.الله اکبر الله اکبر الله اکبر بسیار معرکه می باشد خدای خوبم تصدیق می کنم که این کلمات هدایت بخش فقط از ذهنی تراوش می کند که اراده شما براین بوده که فقط معطوف شما باشد پس خدا جون متشکریم هومن عزیز سپاسگزاریم
محمد ملازینل
1391/04/26 23:33
0
0
سلام ضمن تشکر وقدردانی از مدرس دوره های تحولی و تقدیم بالاترین احترام برایی ایشان و تشکر از اینکه با یاد‌اوری وتکرار مطالعه این متن در استانه ماه رمضان از خداوند متعال و بالابرنده که با قرار دادن این ماه فرصتی برای خالص سازی و رهایی از نفس را برای ما انسان هایی که فراموش کار هستیم را ایجاد نمودند که یادمون باشه همه چیز تحت اراده و اختیار اوست. سپاسگزارم
منير نامور
1391/04/26 11:51
0
0
منیر نامور سلام برخدائی که نیازهای ما را میداند الهی شکر که وقتی امروز به سایت سر زدم اولین چیزی که به چشمم خورد همین مقاله ارزشمند استاد عزیزم بود واقعا تصدیق میکنم که خداوند میداد ولی ما نمی دانیم خدایا مرسی که مرا باین سو امروز دعوت کردی که تا یک بار دیگر نیازخود را بدانم و بآن متهد شوم و بدانم که تنها راه نجات ما خداوند است خدایا کمکم کن تا من هم در این مهمانی تو خود را پاکساری کنم انشاالله و از استاد عزیزم هم ممنون ومتشکرم که که هر سال برای اینکه ما هم خوراک ذهنمان را پیدا کنیم ما را راهنمائی میکنید خدایا در این ماه عزیز هر آنچه آرزوی ایشان است با نور خودت نورانیش کن بسیار بجا بود عزیزم مرسی خیر ببینی
زهره ناجی پور
1391/04/24 2:49
0
0
بسم الله الرحمن الرحیم سلاااام هومن جان درود خداوند بر شما باد چقدر کلامتون بوی خدا رو می دهد انشاءالله که امسال تجربه ای بسیار متفاوت تر از دوسال پیش خواهیم گرفت آمین
کاربر مهمان
1391/01/16 20:33
0
0
سلام ،امروز احساس میکنم که یکبار دیگه به خوندن این مقاله ارزشمند خیلی احتیاج داشتم و جملاتی مثل تنها خدا راه نجات ماست و اعتراف به عجز و ناتوانی خیلی کمکم کرد انشاء الله که بتونیم به بهترین شکل از این راهنمایی ها استفاده کنیم علی عزیزی
کاربر مهمان
1390/09/12 0:16
0
0
very goooooooooooooooooood like
farshad-davani
1390/05/09 23:45
0
0
به نام خداوند سمیع و بصیر خدایا شکر میکنم از خواندن دوباره این مقاله ارزشمند و شکر برای شروع ماه رمضان در سال 1390 - خدایا در این شب شروع ماه مبارک رمضان خودت یاریمان ده تا در پایان ماه با قالب و ساختاری که میپسندی شکل گرفته شویم و از القائات نفس رهایی گردیم - خودت راهبرمان باش تابا یاری تو ابلیس درونمان را مسلم نماییم و حرکتمان در این ماه را به خاطر خودت و در مسیر خودت قرار ده تا صبور باشیم و متمرکز به شما و فقط شما -
کاربر مهمان
1390/01/15 15:38
0
0
ali-azizi خدا را شکر میکنم که امروز این مقاله زیبا را رزق من کرد . استاد عزیز وافعا از خواندن این مفاله لذت بردم و امید وارم با توکل بر خدای حی و حاظر عامل بر مطالب آن باشم.برای خودم این یک نشانه است که امروز که روزه هستم به سایت آمدم و چون قسمت شکر گزاری ها برای من باز نشد این مقاله را خواندم .سال 1390 بر همگی مبارک.
khatereh
1389/12/10 18:17
0
0
سلام. با تشکر مجدد از استاد خیلی عزیزمان برای ارسال این مقاله ارزشمند . انشا الله که بتوانیم در این ماه باقی مانده تا پایان سال ذهنمان را صائم نگه داریم تا در سال جدید شاهد تحقق وعده های الله باشیم . انشا الله
farshad-davani
1389/11/11 20:54
0
0
به نام الله خالق و مدبر سلام شکر گزارم از این رحمتی که در سایت کیمیا برایمان مهیا شده که هر چند بار که میخواهیم میتوانیم مطالبی ارزشمند همچون این مقاله را بخوانیم و بیشتر درک کنیم - خدای از شما میخواهم امروز که صائم بودیم خودت یاریمان کن تا گامی به جلو رفته باشیم برای ضعیف کردن کامل نفس - تصدیق میکنم قدرت و اراده الله را از این یاریمان در این عمل الله اکبر متشکرم از استاد عزیز و راهنمایی که همیشه باعشق تمام مطالبی ارزشمند را برایمان نوشت و آموزش داد - در پناه خدا میبینمتان
hasan
1389/06/07 0:20
0
0
سلام بر یاران و دوستداران راه تعالی و الله . از دل برآید لاجرم بر دل نشیند هومن جان درود حق بر شما
shahin.r
1389/05/31 16:3
0
0
سلام و درود به استاد و مامور هدایت اعضای شبکه الله درورد الله بر شما .من این متن را کمی دیر خواندم ولی تکان شدیدی در من ایجاد کرد انگار یک نور و انرژی خاصی وجودم را گرفته .به امید الله که با غیرت و مقاومت عامل بر این مفاهیم باشیم و رام کننده نفسمان.میخاهم با عمل به این گفته های اللهی از خداوند و شما تشکر کنم .
ardeshir
1389/05/24 16:34
0
1
سلام و درود به استاد عزيز هومن جان امروز من مست مستم گويي ديگر از خود بيخود شده ام امروز روشنگري استاد جامي بود كه مرا مست نموده مستيي كه حاضر نيستم از آن خارج شوم من مدتها در ترديد و گفتگوي دروني خويش اسير شده بودم و قدرت انتخاب را از كف داده بودم با امدن در سايت و خواندن مطلب زيبا و عارفانه استاد در من انقلابي روخ داد با وجود اينكه ماهاست از همگام دور مانده ام اين مطالب به من انرژي مضائفي داد تا مسير درستي كه استاد فرمود بر گزينم واقعا حس پر شوري دارم و مي بينم كه ذهن من و تمام دوستان گرامي به روي روشنايي نور الله كه در اين ماه در اوج خود است باز شده با آرزوي توفيق براي همه شما بخصوص استاد عزيز
bahman-atashi
1389/05/23 13:27
0
0
سلام و درود خدا بر شما استاد عزیزمان. نمی دانم چه جمله ای میتواند نهایت تشکر را به شما نشان دهد ولی همان نهایت تشکر را از شما دارم. ببینید شما دارید بهترین و با ارزشمند ترین چیز دنیا را به ما میدهید از ما گله ای نداشته باشید که شما را بزرگ ببینیم و درباره شما بزرگ بیاندیشیم و نگویید که من این طور نیستم. من شما را محق ترین فرد این راه میدانم. در این 2 روز ماه رمضان تا حدی که در وسع من بود حرف شما را درک کردم و تجربه کردم.خیلی خیلی شادمانم و دوست دارم آن را با شما سهیم شوم. بهترین چیز را برای شما میخواهم ، خود خدا را برای شما میخواهم که هر چه داریم از فضل اوست.
maryam ghoraeian
1389/05/23 12:19
0
0
بسم الله النور علی نور خدمت استاد حکیم وآگاه سلام!!! خداوند بر صدر تان هر روز نابتر وخالصتر بتاباند!! این مطلب را هدیه ای وشاید بهتر است بگویم که معجزه ای بیش نمی بینم آنقدر قوی وتاثیر گذار است که با هر بار تکرارش حرکت دریچه های ذهن ودر یافتهای الهی را احساس میکنم!! خداوندا تو را شاکرم ما را آگاهتر بگردان ... الحمد لله رب العالمین
کاربر مهمان
1389/05/22 20:25
0
0
سلام و درود الله بر همه صالحان و پاکان و اگاهان و بر گزیدگان !! استاد گرامی از این هدیه الهی در اغاز سفرمان در این ماه مبارک بسیار سپاسگزاریم که خود نشانه ای دیگر بود !!؟؟؟؟ در پناه خداوند بزرگ متعالی باشید و پیروز !! نیره مجیدی
NooshinZand
1389/05/22 18:37
0
0
سلام و سلامتی و رحمت الهی بر همه رهروان راه تعالی. استادجان! از اینکه دریافتهایتان را با عشق با ما شریک می شوید؛ از شما ممنونم. راستش این موضوع هنوز برایم بسیار سنگین است. مثل همیشه چاره ای ندارم جز اینکه از خود الله بخواهم که این مطلب و راهکارهای آن را در امور روزانه ام شفاف و مرا هشیار نماید. به امید هدایت او ...
کاربر مهمان
1389/05/22 5:45
0
0
سلام استاد عزیز واقعاً مقاله اثر گذار و ارزشمندی بود .از اینکه اینقدر به موقع این مقاله را در اختیار ما گذاشتید تا آگاهانه تر رفتار کنیم در طول این ماه مهم بسیار متشکرم.
کاربر مهمان
1389/05/22 1:1
0
0
سلام بر الله ، سلام بر رمضان و سلام بر مجاهدان راه نور و عشق هو استاد جان با چه كلام و واژه اي ميشه از شما بخاطر آموزهها و راهنمايي هاي بموقع و دقيقتان با آن كلام نافذ كه در اوج نياز به آن بودم تشكر كنم ، اجر عظيم و بي پايان پروردگار در طول و عرض زندگيتان بيشمار باد.بار الهي يارايمان باش كه در اين ماه با تمرين كنترل و رام كردن نفسمان آن را به نفسي مطمئنه نزديك تر كنيم تا شايد قدمي به لحظۀ راضية مرضية نزديك شود .به اميد جشن بزرگ در آخر ماه. احمد ابراهيمي
behzad karimmaslak
1389/05/21 22:32
0
0
با سپاس از خالق زیبائی ها و تشکر از استاد گرامی سید هومن سادات کیائی سپاس از اینکه فرصت درک و بازبینی خودمان را می توانیم پیدا کنیم و در پناه الله و با آموزه ها -راهنمائی ها - جسارت در بیان استاد انشائالله همیشه هوشیار و با انرزی مان بتوانیم در راه رسالت و اهداف جمعی مان گامهای اساسی برداریم انشالله با اجازه دادن به تابش نور الله در درون دلهایمان راه بیش از پیش هموار و آشکار خواهد گردید . در پناه الله .
mahsanajipour
1389/05/21 22:0
0
0
سلااام و درود الله بر استاد عالیقدر و بزرگوارم.از مطلب ارزشمندتان کمال تشکر را دارم . آموزه هایتان مثل همیشه گرامی و ارزنده بود. خداوند ما را مدد کند تا در راه رضای الله بر نفس خود فائق شویم و هو را در وجدمان جاری سازیم تا تنها او بر ما حکومت کند.همچنین ماه رمضان را برای همه پر از خیر و برکت و نیکویی می بینم.
کاربر مهمان
1389/05/21 19:13
0
0
درود بر هومن عزیز .مطلب خیلی پر محتوا ،کاربردی و تکاندهنده بود.مرسی از اینکه نسبت به مسیر و دانشجو هاتون اینقد مسئول و متعهد هستید. چون جمع آوری و بیان چنین مطلبی خیلی عشق و انرژی لازم داره.فکر میکردم آموزه های استاد فقط در یک جلسه حضوری می تونه خیلی موثر باشه ولی متوجه شدم استادمون اونقد قویه که آموزه هاش در هر شرایط ، زمان و مکانی می تونه روحمون رو به پرواز در بیاره.استاد و همگامان عزیزم تحت کنترل و حفاظت الله باشید.
کاربر مهمان
1389/05/21 17:31
0
0
سلام حضوراستاد آگاه ومبشرم كه رسالتي براي آگاهيه بشردارد ازمقاله ودرسهاي ارزشمندشما بسيارسپاسگزارم انشاءلله عامل باشم وخداي درونم را دراين يك ماه قويترازپيش گردانم شما رادرمسيررسالتتان هرروزقويتروالهي تر ميبينم درپناه الله باشيد. ليلا نامدار
کاربر مهمان
1389/05/21 15:30
0
0
سلام، ممنونم استاد ، در پناه و حمایت و حفاظت الله باشید.
tavakoly.nahid
1389/05/21 14:36
0
0
ای خوشا آن دم که ساقی ، هو شود ، درگه عاشق نوازی رازی از ، صومم شود . ای خوشا آن دم بریزم سر به پا ، در گره های تفکر از گذشت و باستان . چندی از عمرم همی ضایع شدند ، توبه را اینک ، بدیدم آشکار ، کای منم اکنون خطا کار و خفی ، آن که دور گشت از جوهر و اصلش همی ،در طلب برداشتم آذوقه ای از نفس خویش ، جای دادم نفس را ، چون شراب جان خویش ، هر دم آن دیده بگفت ، تا کی خطا ، روشنی جو ، روشنی شو ، برگرد ! از راه فنا ، سمع جان نشنید آن آبشار ، از کنارش رد شد ، دیدش خشکسار ، هر دم این چاه قوی ناله کند ، کوس بیزاری خویش رسوا کند ، شیئ تو از تو ، به بیزاری رود ، دام انداخته است ، او کی راضی شود . هر دم آن ساقی بگوید : مست شو ، "نیست شو ، ریز شو ، تو هست شو ، خود ببین تا که چه طور مفلح شوی ، توبه کن ، بر خوان کتاب ، روشن شوی . تقویت کن خویش را تو دم به دم ، آتش و نار وجودت را ، نگر ، اندر این ماه ، طعمه شو ! از بهر هو ، آن صدای آشنا ، بشنو از عمق درون ، ساقی مست وجودت ، لحظه ها منتظر است ، مرکب حاضر ، نگر ، نقش وی است ، تا کنون در عجب افکارت بدی ، شاهد ذبح اندیش باش ، تا راکب شوی ، اندر این بازی مست روزگار ، رو به ادراک تعالی ، بر شو خاک فنا ، هستی خود را به تابیدن ببر ، بر کن این صوت و ندا ، اندیشه ات ، نقش ابراهیم بر آن دولت بزن ،اقترب کن خویش را با تیشه ات ، نزل روح القدس من ربک ، آیه تثبیت توست از تهلکه ، تا ببینی نور حق را آشکار ، گوهر امن و هدایت ، رستگار . با تشکر ،از شما ، استاد گرامی ، که با یاد آوری این اذکار الهی ، ترنم نغمه های بهاری را در خاک سرد زنده می کنید و جوانه روییدن ، پروریدن ، به بلوغ رساندن ، را با عطر حضور آب آگاهی و خاک روشنایی حاصل از تابشی عظیم را به تصویر می کشید و رویاهای سرزمینی را نزدیک می آورید که در خفا ، گسترده تر هر آنچه هستند که در این دنیای مادی داریم . سرزمین ادراک و شعور و شهود ، سرزمینی ناب و سرشار از نعمتها . انذار از آنچه که باید برگردیم و بشارت به جایگاهی که دوست داریم به آن نقش بنگریم . قل نزله روح االقدس من ربک بالحق لیثبت الذین امنوا و هدی و بشری للمسلمین (نحل: 102)
mina.pourhossei
1389/05/21 13:53
0
0
سلام و درود خداوند به شما بندۀ آگاه و تعالي جوي الله. استاد عزيز باز هم با سخنان تأثيرگذارتون ما رو به خودمون آورديد و يادمون آورديد كه بايد چه كارهايي انجام دهيم و چه كارهايي انجام ندهيم!!! من خيلي وقت بود كه يادم رفته بود چه كارهايي نبايد انجام دهم!!! استاد از شما بسيار متشكرم و از اينكه نه تنها در همگام ها، بلكه توي سايت هم مثل توي همگام ها بسيار شيوا سخن ميگيد، بسيار ممنونم. اي كاش اين سخنان رو در همگام اين ماه هم، با صداي قاطع و تأثيرگذارتون ازتون بشنويم! اميدوارم بتونم در اين ماه رو سفيد باشم در مقابل پروردگارم نفسم رو ساكت و در بند كنم و اونقدر به نفسم خوراك ندم كه سوء تغذيه بگيره! باز هم متشكرم استاد جان. اين درس‌ها براي ما بيش از هر چيزي ارزشمند هستند.
m.molazeinal
1389/05/21 11:39
0
0
سلام الله بر رهروان مسیر الهی دیورز قبل از اینکه این مطلب از استاد عزیز به روی سایت بیاد داشتن به این فکر میکردم امسال را چجوری باید روزه بگیریم تا اینکه اول پیام و بعد هم این مطلب .براستی که هر گاه او هدایت را در دست بگیرد قبل از امدنش همه را خبر میکند. استاد کیایی از این مطلب پر محتوی پر منفعت و آموزنده و بیانگر که نوری از انوار الهی را در ذهن من روشن نمود سپاسگزارم و از خداوند شنوا و بینا که هر لحظه و به هر بهانه ای و مناسبتی نشانه ای دیگر برای کانیکه می اندیشند قرار میدهد متشکرم.
lili.heidary
1389/05/21 11:29
0
0
سلام و دورد خداوند بر شما استاد بزرگوار واقعا ً مطلب فوق العاده و تکان دهنده ای بود از اینکه این مطلب درست در زمان خود در اختیار ما قرارگرفت خیلی خوشحالم و از استاد عزیز ازبابت اینکه همیشه بهترین یاد آوری کننده وهمچنین بهترین انتقال دهنده هتند ممنونیم و از خداوند میخوام که ذهن ما را به سمت خود باز کند باز هم از استاد عزیزمان سید هومن تشکر فراوان را دارم در پناه حق باشید
کاربر مهمان
1389/05/21 10:45
0
1
هومن جان سلام، انگار امسال قرار بود متفاوت باشه. انگار امسال دیگه خوردم به ته چاه نفس. دیدم تاریکی و گاهی هم نور را تا بدانم که نور هم هست ها ! ولی باز هم یک فرصت دوباره داده شده. انگار قشنگ توی کل این تاریکی من و می دیده و باهام بوده و الان رو گذاشت تا من اون رو ببینم و دیگر ها رو نه. از دیشب که شب شروع بود یک کشش متفاوتی در درونم بیدار بود. آره، انگار واقعا نور انقدر توی این ماه نزدیکه مکشتت فقط دیگه باید یادم باشه دیگه بسه این همه تاریکی ما از نوریم و شایستگی با او بودن را داریم. از نشانه های نور باز کردن سایت کیمیا بعد از مدت ها و خواندن کامل این نوشته ی بیدار کننده و الهی بود. در هر زمان و مکانی که هستی و هستیم در دیده گانمان الله است و بس. با تصاویری متعالی برای جشن روزانه و جشن پایانی این 30 روز تمرین. مرسی.امیرحسین عزیزی
mehrnoosh
1389/05/21 6:27
0
0
استاد عزیزم، هومن جان سلام. از مقاله‌ی بسیار ارزشمند، زیبا و کاربردیتان متشکرم. خدارو خیلی شاکرم که در این زمان در این راه و تحت اینچنین آموزش‌های الهیی هستم. می‌بینم که انشا الله در پایان این ماهِ مبارک، شایسگی، خلوص و هدفمندی ما در راه رسالت الله بیشتر شده و همگی در جشن بسیار شاد و مبارکی حاضر خواهیم بود، در این راه نورانی باشید- مهرنوش افشاری
marjan mollahosyni
1389/05/21 6:2
0
0
سلام استاد خوبم از شما به خاطر یادآوری تان برای داشتن رمضانی پربارتر وقدرتمند کردن ذهنمان توسط روزه بسیار سپاسگزارم . به خاطر مطلب پر محتوا وارزشمندتان نیز سپاسگزارم واز خداوند خواستارم تا ما رادر تک تک لحظات این ماه هدایت کن وافسار نفسمان را او خودش دردست بگیرد .
کاربر مهمان
1389/05/21 5:27
0
1
سلام بسیار متشکر احساس می کنم دوباره زنده شدم هیچ زمانی رمضان را اینچنین درک نکرده بودم ممنون که قبل از ما به فکر ما بودی برای همه آرزوی موفقیت دارم آب دریا
faranakdadar
1389/05/21 4:33
0
1
اقراباسم ربک الذی خلق سلام و سلامتی الله نور و شعور الهی برما و راهیان نور بتابد.خدارا سپاس که امسال هم هنوز در زمین هستیم و فرصت داریم تا نفسمان را قبل از ترک زمین کنترل کنیم.خدا زا سپاس که به ما کمک میکند و از طریق کانالهایش پیغامی را که میخواهد به ما میرساند.سپاس به خاطر کتاب قانون، سپاس به خاطر روح الهی جاری در کتاب مرجع، سپاس برای حضورش هر لحظه در کنار ما، سپاس برای تو استاد گرامی که یادآوری کننده ای هستی در بین ما، سپاس برای رمضانی که پیش رو داریم.سالهای قبل کمی آگاه شدیم و امیدوارم که سالهای بعدی وجود داشته باشد تا آگاه تر شویم.ولی طبق گفته مولی علی (ع) طوری باید زیست که گویی دیگر فرصتی برای جبران نیست.الهی به ما توفیق رمه بده.الهی سلامتی و نور و عشقت را در مربی ما جاری کن.الهی آگاهی را در ما جاری کن. الهی آنقدر برایمان نشانه بفرست تا فقط مطیع تو باشیم و یاد بگیریم اطاعت از تو داشته باشیم نه نفسمان.با آرزوی رمضانی متفاوت و ذبح نفسی کامل در پناه الله باشید.
Babak afshari
1389/05/21 3:35
0
1
به نام خدا، به نام خدایی که ظهرعاشقی رو از روی کَرَم و عشقش خلق کرد، بی نیاز از طاعت ما از روی مرام و معرفت و باز هم ازروی عشقش به بنده‌های نسیان کارش وعده و تعهد داد «ان الله مع صابرین»؛ استاد عزیز، هومن جان، سلام، آموزه‌ی شما را خواندم. خدا قوت، از زبان گیرا و خالصانتون، از اینکه از الله برامون میگین از اینکه راهکار های متمایز زیستن را از راهنمای متمایز زیستن را برای‌مان روشن می‌کنید، از اینکه جرقه‌ی رویای الهی شدن رو در ذهن ما شعله ور می‌کنید ازتون سپاسگذارم.از اینکه در این زمان، در کنار شما، با نور الله و برای الله نفسم را رام می‌کنم خدا رو شکر می‌کنم. باز هم ازتون متشکرم**
nahid khodayari
1389/05/21 3:13
0
0
خدایا بسیار خوشحالم !استاد جان از شما بسیار متشکرم و خدا را شاکرم بابت شعور نابی که به ما منتقل می نمایید ،برای نوشته های پر مفهوم و هشدار دهنده تان ، ،بابت توصیه های موثر و قشنگی که برای ماه (تابش نور هدایت بخش الله) ،ارائه شده است .خداوند ،عزت و شکوه مادی ومعنوی اش و هر انچه که بهترین است، بر شماو تمامی عباد صالح جاری نماید. خدایا ما را در تسلیم بودن و اطاعت از قوانین و فرمایشات و راهنمایی هایت موفق و پیروز بدار . خدایا ما را از نفس مان جدا بفرما . خدایا خیلی به هدایت و حمایت های بی دریغ و معجزه آسایت نیازمندیم.خدایا صبر به اندازه کافی و مناسب ،قبل از هر عمل رادر ما زیاد کن و دستمان را بگیر .خدایا بیا و صاحب خانه ی مغز و ذهنمان باش و ما رااز انواع نیکی هایی که برای بندگان خاصت در نظر گرفته ای بهرمند ساز . خدایا صفات و اسماء حسن آور الهی ات را در مغز و ذهن مان حک کن .خدایا یاری مان کن تا خیلی قوی ،هر روز ،برای ذبح اسمعیل های وجودمان دست به عمل بزنیم و موقع افطار از شادی تو خدای احسن الخالقین ،شاد باشیم . آآآآآآمممممیییییین .
zohrehnajipour
1389/05/21 2:41
0
0
سلام و درود خداوند بر همه دوستداران هوووووو استاد عزیز و گرامی بسیارسپاسگزارم از اینکه اینقدر زیبا شور و اشتیاقی وصف ناشدنی را درما جاری کردید تا با آگاهی خیلی بالایی این ماه ارزشمند رو آغاز کنیم از خداوند قادر مطلق ممنون هستم که ما را در این مسیر متعالی قرار داد تا هرچه بیشتر با اوو آشنا شویم و از روی عشق و نه ترس و.... اورا عبادت کنیم مطمئن هستم ماهی متفاوت و پر نشانه را همگی تجربه می کنیم و شاهد معجزات پی در پی الله خواهیم بود می بینم که این ماه برای شما و همه عزیزان کیمیا و مردم زمین سرشار ازخیر و برکت الهی می باشد پیش بسوی جشن حقیقییییی خداجون متشکریممممم خیلی با حالی دم همه دوستان پر از نور خدا
monir namvar
1389/05/21 2:24
0
0
بنام يگانه خالق هستي هومن جان استاد عزيز سلام ... پر توان و پر از نور الله باشي واقعا تكان دهنده وبسيار عالي و پر از نشانه هاي الله خدايا ممنون ومتشكرم كه بتوسط چنين استادي ما را راهنمايي و آگاه به مطالب ارزشمند اين ماه نموده اي خدايا كمكمان كن تا بتوانيم براي پاكسازي نفس و خود سازي آماده شويم مرا هدايت كن تا از مسير دور نشوم و بر تمايلات نفسم غلبه كنم خدايا شكرت كه شب اول ماه مبارك مرا با مطالب بسيار ارزشمند و حضورت را با اين نشانه ها در سايت نشون داده اي كه هو شيار باشم خدايا مرا بخودم وا مگذار و استاد جون انشاالله صد چندان رحمت خداوند در زندگيت جاري باد با اين همه محبت و عشق واقعا جاي تقدير داريد سپاسگزارم منير نامور
katayoon_m
1389/05/21 2:24
0
0
سلام استاد!!چه آموزش پر از حقیتی رو امشب بهمون هدیه دادید...با آگاه شدن به این همه نشانه و کلام حقیقت دیگر بهانه ای برای ادامه دادن به راه گذشته و میدان دادن به اسب سرکش نفس نمی ماند ،بارها و بارها دیدیم که نتیجه کلی پیروی از نفس تنها یک نقطه کور هست!!!پس چرا باز هم ادامه دهیم!!!پروردگارا به قول خودت ما برای رهایی از نفسمون راهی جز پناه بردن به تو نداریم...اگر قابل باشم برای همه عباد صالح و اصلاح کننده گان ذهن ها و مغز ها و مردم ایران زمین و کل زمین طلب هدایت شدن وقوی شدن رو دارم و از الله می خواهم که ذهن همه انسانها رو آگاه به ضعیف بودن خودشان و درک نیازمندی به شعور برتر کند...پروردگارا تورا به جنگ نفسم می اندازم وازت طلب میکنم دانه دانه اسماعیل های ذهنم را بر من بنمایانی تا ذبح نفسم ممکن شود...پیروز باشید و سربلند
کاربر مهمان
1389/05/21 2:11
0
0
سلام ،استاد جان از شما بسيار تشكر ميكنم كه همواره ما رو با اموزشهاي نابتان حمايت ميكنيد و عاشقانه ما رو در اموخته هايتان سهيم ميكنيد از الله طلب ياري ميكنم تا همهءما رو در اين ماه پر بار ياري كنه تا بر نفس وجودمان پيروز گرديم و جزء خوشحالان آخر ماه باشيم آآآآآمممممميييييين خدايا همواره زندگي استاد عزيزمان را سر شار از نور،بركت ،رحمت و آگاهي الهي گردان آآآمممميييين زهرا اكبري
کاربر مهمان
1389/05/21 1:30
0
0
سلام و سلامتی بر استاد خوبم.بسیار بسیار بسیار متشکرم از آموزه تقویت کننده تان.امیدوارم پروردگار این تکالیفی را که فرمودید برایم آسان کند.پناه بر خدا زندگیم هر روز با تکالیف شما جدیتر و ارزشمندتر می شود.متشکرم که دستورهای الله را یادآوری می کنید.امیدوارم قدرشان را بدانم و عمل کنم. عاطفه نوروزی
کاربر مهمان
1389/05/21 1:21
0
0
بسم الله الرحمن الرحيم سلام وسرشار از آرامش در پناه هو باشيد تشكر ويژه و خاصي از پروردگار حي و حاضر وشنوا وبينا داريم بخاطر تمامي نعمتهايش بخصوص نعمت عظيم توبه و شرايط آن در ماه مبارك . از شما استاد عزيز سپاس گذاريم كه مثل هميشه بهترين خوارك هاي مغزي را به ما هديه داده ا يد واز تمامي عواملي كه هر لحظه براي پيشرفت و رشد ما از سايت كيميا پشتيباني مي كنند سپاس گذاريم اميدواريم كه لطف خاص پروردگار هميشه شامل حالتان باشد و بهترين ها برايتان آشكار شود آمين از خدا جويئم توفيق عمل علي مجيدي و دريا غفاري
narges poori
1389/05/21 1:16
0
0
درود و سلام به بشارت دهنده و بشیر زمان ما، استاد گرامی مثل همیشه هوشیار و آماده برای هدایت ما انسانهای فراموشکار هستید. خداوند به شما اجری عظیم در دنیا و آخرت بدهد. خداوندا ما را یاری کن تا بتوانیم صایم این ماه باشیم و ما را یاری کن تا اسماعیلهای دورنمان را در راه و رضای تو ذبح کنیم.
khatereh
1389/05/21 1:15
0
0
سلام.استاد عزیز به خاطر این مطلب زیبا و بسیار مفید و بسیار به موقع تون تشکر می کنم .به خاطر این ذهن نور بین شما و قدرت کلام و نفوذی که دارید بهتون تبریک می گم و به خودم افتخار می کنم که این چنین در این شب پرنور این تغذیه شعوری مثبت رو به ما رسوندید.خدایا خالصانه و ملتمسانه ازت می خوام که در این ماه کمک ام کنی که بر نفسم پیروز گردم و بتونم یک جشن واقعی رو در آخر ماه بگیرم.این دعا رو برای همه ما برآورده نما تا نه تنها شاگرد خوبی شویم بلکه بنده ای خالص و معتقد در راه و و برای تو باشیم.
farshad-davani
1389/05/21 1:10
0
0
دوستان با پوزش فراوان در خط اول نوشته ام آری از نشانه نیست صحیح است که اشتباه تایپی به جای نیست،است تایپ کردم . در پناه الله باشید
Nikdokht
1389/05/21 1:8
0
0
سلام و درود الله بر شما ، استاد عزیز ، از هدیة ارزشمندی که پر از عشق، شعف و نور هدایت پروردگار در این شب آغازین ماه مبارک رمضان ، به ما ارزانی کردید ، سپاسگزاریم و شاکر الله پاک، که حضور و شعورش هر لحظه به ما نزدیکتر و نمایان تر می گردد. از دستورالعمل های ارزشمندتان برای هرچه بهتر روزه داری کردن ممنون و متشکریم . و از رحمت خاص پروردگار که امسال ، اینگونه شامل حال ما و همة بندگانش گردیده سپاسگزاریم . از پروردگار می خواهیم که در هر لحظه ما را از نفسمان محفوظ بدارد و در انجام این مهم یاری مان دهد و امید داریم تا در روز جشن فطر ، « اللهِ فاطر » ، پوستة قبلی ما را بشکافد و همچون شکوفه ای نو ، من و مایی جدید شکوفا شود ، شایستة تجربة نمودن عصر نور! آممیین یا رب العالمین
Mahdi Moradi
1389/05/21 1:8
0
0
سلام بر استاد بزرگ و عاشق تعالی هومن جان دوستت دارم خدایا از این نعمتی که در زمین در کنار ما قرار دادی ازتو تشکر میکنم خدایا ازت ممنونم که نور هدایتت را به این سادگی به ما ارزانی داشتی و فقط کافیست که ما چشمانمان باز باشد تا این نور را درک کنیم استاد عزیز دوستت دارم و امیدوارم و تصویر میزنم و از خدا می خواهم همیشه در راه الله قوی و استوار بمانی و امیدوارم که ماهم در مسیر مستقیم قرار بگیریم و در این مسیر استوار پیش برویم نمیدونم چگونه از این آگاهی ها و عشقی که بر ما جاری می کنی تشکر کنم فقط می گم خدایا هرطور که تو صلاح می دانی پاسخ این خوبیها را بده ای شعور شنوا و بینا هیچ معامله ای بهتر از معامله کردن با تو نیست پس خودت با او معامله کن و پاداشش ر ا بده
leili moarefi
1389/05/21 1:1
0
0
سلام. سلام و درود الله بر استاد ما. سلام و درود الله بر آنها كه خودشان را به نور الله تقويت مي كنند. كه ان الله مع المتقين. سلام و درود صابران و صالحان و قوي شدگان به نور الله بر اللهي كه برترين است و پايدارترين. در قرآن عزيز در آيه 35 سوره احزاب (سي و سومين سوره اين كتاب مقدس!!!!) چنين آمده است:ان المسلمين و المسلمات و المومنين و المومنات و القانتين و القانتات و الصادقين و الصادقات و الصابرين و الصابرات و الخاشعين و الخاشعات و المتصدقين و المتصدقات و الصائمين و الصائمات و الحافظين فروجهم و الحافظات و الذاكرين الله كثيرا و الذاكرات اعد الله لهم مغفره و اجرا عظيما باشد كه همه در اين دسته قرار گيريم. به راستي در اين كتاب مقدس آيه ها و نشانه هاي آشكار بسياري است دال بر هر آنچه استاد عزيز در نوشته شان آورده اند. اين ماه را به حول و قوه الهي و با توكل به او مبارك تر و عامل تر از هميشه سپري مي كنيم. گمان نمي كنم جشن پايان اين ماه پاياني داشته باشد. به راستي جشن بي پاياني در راه است. ان شاء الله همگي در ان شركت كنيم. خداوندا ياري كن تا خطاي بزرگمان را جبران كنيم. خداوندا ما را در صراط مستقيمت محكم و استوار بدار و كاري كن كه اين جشن تا مي تواند دعوتي بيشتر داشته باشد. آخر تو مي خواهي بيايي.
hedieh
1389/05/21 0:54
0
0
بسم الله الرحمن الرحيم استاد عزيزم از متن بسيار تكان دهنده اي كه ياد آور خودشناسي وخود سازي و پذيرفتن بندگي وسرسپردگي او براي جاري شدن او از كانال جسم وذهن وروح هر كسي است ممنونم .از اينكه پروردگار نصايح وصحبتهايش را از كانال شما به ما ميرساند واز اينكه با تلاش وكوشش مداوم خود اين امكان را براي او وما فراهم نموديد از شما واو سپاسگزارم و اميدوارم خداوند مانند هميشه به من اطف نمايد ومن را ياري كند تا از اين ماه نهايت استفاده را برده ودر پايان طوق بندگي او را به گردن نهم.هزاران عشق وتشكر نثار راه و وجود مباركتان باد.
zahra neyshabori
1389/05/21 0:49
0
0
سلام هومن جان.در پناه الله هستيم. از اموزش و ياد اوري فوق العاده شما سپاسگزارم. از خدا ميخوام كمكم كنه اين ذ بح نفس رو در اين ر اه خوب اجرا كنم ار خدا ميخوام تكتكمون رو كمك كنه تا در اين تمرين هر شب جشني به پا كنيم.زهرا نيشابوري
farshad-davani
1389/05/21 0:40
0
0
به نام رب العالمین .سلام .این مطالب برای شروع ماه رمضان 1431 که خوداین عدد آری از نشانه است بسیار ارزنده بود و درقلبم ( ذهنم) آن را حک میکنم و اعتراف میکنم که بدون هو هیج نیستم و از او میخواهم که کمکم کند تا در تک تک لحظاتم نفسم را ذبح کنم و کلام او را شنوا باشم اما اینبار نه مثل ماه های قبل بلکه لحظه به لحظه ، تا اینکه نفسم را صائم و بی عمل و بی فعل کنم و تابش نور خورشید هستی بر خاک وجودم را پذیرا شوم ( نفست را صائم و بی‌فعل و بی‌عمل کن که در انتهای این ماه نور شمس هستی بر خاک نفست تابیده شود) . یا رحمان و یا رحیم - یاخالق تنها و تنها از تو یاری میخواهم و به تو توکل میکنم و با آرامش امنیت را از تو میبینم که در این راه پشتیبان من هستی .خدا یا من و ما ر ا از تاریکی و جودم نجات ده و به روشنایی خودت برگردان . آمین... استاد عزیزم مفتخرم که در کنار شما در این را ه نزدیک تر به الله میشوم و متعهدم که این امور را انجام دهم . پروردگار خودش در این را ه یاریمان میکند.
کاربر مهمان
1389/05/21 0:40
0
1
سلام استاد ممنونم از این آموزه که قبل از ماه رمضان در اختیار ما قرار دادید این توصیه های شما به من کمک می کنه که بتونم با یاری حق نیت قدرتمندی را برای شروع این ماه داشته باشم وهمچنین با مطالعه هر روز این متن میتوانیم خود را در مسیر نگه داشته ویاد آوری باشد که بدانیم هدف از روزه ما چیست وتصویری آگاهانه رادر ذهن داشته با شیم ماهی پر ازخیر وبرکت وآگاهی وشادی ومعنویت وعشق برتر وبی قیدوشرط را برای شما وهمه دوستان خوبم در کانون وهمه مردم جهان از خداوند می خواهم وبه پاسخ او اطمینان دارم مینا ناجی پور
reza-yarloo
1389/05/21 0:30
0
1
سلام مربی عزیزم متشکرم از مطلب آموزشی پرمحتوا وکاربردی که برامون گذاشتین واقعا که کاردش تا به استخوان میرسه گاهی نفس خدایا کمکمون کن تا بر او چیره بشیم
MasoumehAvarideh
1389/05/21 0:28
0
1
استاد عزیزم سلام. نور الله همواره روشنگر راهت باد. از بابت درس ها و تمرین هایی که در اینجا به ما دادید ممنونم. امیدوارم که بتونم امسال رمضان را به گونه ای دیگر تجربه کنم. می بینم که در انتهای این ماه همه با هم جشن پیروزی به پا می کنیم... جشن مهار نفس و رام کردن او. در پناه الله باشید.
sorudatashi
1389/05/21 0:28
0
1
سلام.استاد مثل همیشه عالی و تکان دهنده بود.دست از طلب ندارم تا کام من برآید....ایاک نعبد و ایاک نستعین.اول از همه از خود الله می خواهم که در ذهنم حائل شود.خدایا همه چیز در دست توست.دریچه های دهن ما را باز کن.تا به نور تو خاک تنمان بارور شود.دوستان صالح و همراه،ماهی را پر از گشایش و حاکمیت الله و معجزه و نور برایتان آرزومندم.خدا به همراهمان
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


                                     جدیدترین  برنامه‌ها  و  محصولات كانون

دوره آنلاین «ساماندهی محیط کار و زندگی»

به زودی !

مجموعه خودسازی 2(به زودی)

شامل چند نوع وانهادگی و مراقبه کاربردی و کوتاه

جستجوی پیشرفته   
جمعه ٠٢ تير ١٣٩٦
منو اصلی
عنوان
عنوان

آمار بازدیدکنندکان

بازدیدکنندگان صفحه:  952016
کل بازدیدکنندکان:   6189228
بازدیدکنندگان امروز:  207
بازدیدکنندگان آن‌لاین:  9
زمان بارگزاری صفحه: 0/4844 ثانیه
             صفحه اول                           کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کانون مهندسین تحول کیمیا است(راه‌اندازی 1385)                           تماس با ما