ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت در سایت]
[فراموشی کلمه عبور]

ارزش شماره دوازده : ما جهت توسعه تعالي جهاني با خدمت عاشقانه به يكديگر و فرصت‌سازي و پرورش اعتقاد در ديگران منجر به توانمندسازي انسانهاي پيرامون خود مي‌شويم و با اعمال و كلام ارزشمند خود، ديگران را نيز به مسير و رسالتمان علاقمند مي‌نمائيم

موقعیت صفحه: صفحه اصلي > مـقـالات  > مطالب آموزشی راهکاری برای سامان دادن به ایمیل‌های دریافتی

فــیــلــتـرســازی در ایــمـیــل

کُد مطلب: ٥١٦٨

تعداد نمایش مطلب: 1743

‌ساعت‌و تاریخ درج مطلب: ٠٢:٢٩ دوشنبه ٢٤ تير ١٣٩٢

ایمیل یاهو

   

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلـــــــــــام

 

امیدوارم سرشار از انرژی و شادی باشین

 

 

 

ایمیل یکی از ابزارهایِ بسیار پر  کاربردی است که در این عصر در اختیار ما قرار گرفته و به ما کمک می‌کند تا زندگی‌مان آسان‌تر، لذت‌بخش‌تر و جذاب‌تر شود.

 

اگر کار با ایمیل را به درستی یاد بگیریم، بسیاری از رفت و آمدهای غیر ضروری ما حذف می‌شود و اطلاعاتمان را به راحتی و در کمترین زمان می‌توانیم به دورترین فاصله‌های زمینی ارسال نماییم.

 

 اگر ما با همین ابزارِ خوب و آسان کننده، با بی‌نظمی و گاهاً با بی‌اعتنایی رفتار کنیم، می‌تواند به سخت‌تر و کسل کننده‌ترین ابزار زندگی ما بدل شود.

 

 


 

بعضاً ایمیل‌هایِ بسیاری دریافت می‌کنیم. اگر ایمیل‌هایمان را چند روزی چک نکنیم، آنقدر تعداد این ایمیل‌ها زیاد می‌شوند که شاید دیگر رقبتی به نگاه کردنشان هم نداشته باشیم.

 

 

اما راهکارهایی هست که به ما کمک می‌کند تا برخی ایمیل‌هایی که مطابق علاقه‌ی ما نیستند را جزء لیست سیاه قرار دهیم و دیگر از آدرسی معین ایمیلی دریافت نکنیم، یا روش دیگری کمک می‌کند تا جلویِ ایمیل‌های تبلیغاتی‌ را بگیریم و یا با راهکاری ساده می‌توانیم ایمیل‌هایی که از طرف دوستان ما ارسال می‌شود را سر و سامان بدهیم و ...

 

 

در اینجا به روش سوم می‌پردازیم. روشی که به ما کمک می‌کند تا ایمیل‌هایی که از طرف آدرس‌هایِ آشنا و یا با یک موضوع مشخص دریافت می‌کنیم؛ با تغییری ساده و کوچک در لحظه‌ی ورود به پوشه‌ی مشخص شده هدایت شود.

 

 

 

 

 

فواید این روش:

 

1- پیدا کردن ایمیل‌های مورد نظر در زمانِ کم امکان‌پذیر و سهل‌تر می‌شود.

 

 

 

2- زمان‌هایی که نیازمند تقویت روحیه و یا دریافت موضوعات خاصی هستیم، می‌توانیم به پوشه‌ای که از قبل برای این کار مشخص شده، رجوع کنیم.

 

 

 

3- گاهاً دیدن حجم زیاد ایمیل‌های ارسال شده، ما را نگران می‌کند و مانع از باز کردن ایمیل‌های متنوع می‌شود. ولی این کار به ما کمک می‌کند تا بدانیم، چه تعداد ایمیل به کدام پوشه‌ی ما اضافه شده است. 

 

 

 

روش کار:

 

در اینجا نحوه‌ی کار در ایمیل یاهو را برایتان شرح می‌دهم اما لازم است بدانید که روش کار در اکثر ایمیل‌ سِرورها مشابه تعریف شده‌ است و شما با اندکی هوشمندی و شبیه‌‌سازی در ذهنتان می‌توانید، در جی‌میل و یا سایر ایمیل‌ها چنین کاری را اعمال نمایید.

 

 

 

بعد از اینکه آدرس ایملتان را ساختید، Sign in کنید و به بخش ایمیل وارد شوید.

 

برای اینکه بتوانید، ایمیل‌هایِ دریافتی شما به فولدرهای معین بروند، لازم است که این فولدرها را از پیش بسازید. پیش از ساختن این فولدرها می‌توانید در ذهنتان بررسی کنید که از چه کسانی ایمیل دریافت می‌کنید و برای این ایمیل‌ها، چند فولدر لازم دارید. برای ساختن فولدرهای مورد نیازتان به روش زیر اقدام کنید.


 

 


 

در سمتِ چپ صفحه، در رویِ خطِ Folders علامت + را می‌بینید. با کلیک بر روی علامت + صفحه‌ای برای شما باز می‌شود. در صفحه‌ی باز شده، شما می‌توانید نام فولدری را که می‌خواهید بسازی را درج کنید و سپس بر روی OK کلیک کنید.

 

 


 

فولدری که شما ساخته‌اید در سمتِ چپ صفحه، نمایش داده می‌شود. برای مثل در تصویر زیر می‌بینید که من متناسب با ایمیل‌هایی که دریافت می‌کنم، 5 فولدر ساخته‌ام.

 

 

 


 

به دو طریق شما می‌توانید ایمیل‌های دریافتی‌تان را به پوشه‌های ساخته شده منتقل کنید.

 

 

 

 

روش اول:

 

ایمیل‌های وارده شده به Inbox را با تیکِ کنارِ ایمیل، فعال انتخاب کنید، سپس بر روی Move کلیک کنید. نام فولدرهای ساخته شده برایتان نمایش داده می‌شوند و شما از این طریق می‌توانید، ایمیل‌هایتان را به صورتی دستی به فولدر منتقل کنید.

 

 


 

 

 

برای مثال، در تصویر بالا؛ ایمیل‌های تخفیفان به Inbox ایمیل من وارده شده، با انتخابشان، آن‌ها را به فولدر Takhfifan می‌فرستم.

 

 

 

نکته: در این روش، اگر در زمانِ انتقال ایمیل به فولدر، احساس نیاز به ساختن فولدر جدید، پیدا کردید، می‌توانید از قسمتِ Move فولدر جدید بسازید. برای این کار لازم است، بعد از باز کردن، منویِ Move آخرین گزینه را انتخاب کنید. با این کار همزمان با ساخته شدن فولدر مورد نظر، ایمیلتان هم به آن فولدر منتقل می‌شود.

 

 


 

 

 

روش دوم:

 

در روش اول لازم است که شما خودتان، ایمیل‌های دریافتی را به فولدر مورد نظر، انتقال دهید، ولی در این روش، ایمیل‌ها به صورت اتوماتیک به فولدر مشخص شده، انتقال داده می‌شوند.

 

برای این کار، از سمتِ راست، بالایِ صفحه گزینه‌ی Mail option را انتخاب کنید.

 

 


 

با انتخاب این گزینه، یک Tab جدید در صفحه‌ی ایمیلتان باز می‌شود. بخش‌های مختلف این صفحه می‌تواند برای شما بسیار مؤثر باشد. در صورت تمایل بین این گزینه‌ها گشتی بزنید.(به یاری خدا، در آینده در مورد سایر بخش‌های این صفحه برایتان می‌نویسم)

 

 

در این Tab جدید (Options) از سمتِ چپ، گزینه‌ی Filters را انتخاب کنید.

 

 

 

 

در این قسمت، گزینه‌هایی هستند که به شما برای فیلتر کردن ایمیلتان کمک می‌کنند. برای قسمت اول، با کلیک بر رویِ +Add به سیستم اعلام کنید که می‌خواهید فیلتر جدیدیِ برای ایمیل‌ها ورودیتان بسازید.

 

 

 


 

در این بخش شما می‌توانید 100 فیلتر بسازید.

 

ابتدا لازم است، برای فیلتری که می‌سازید نام مناسبی را انتخاب کنید.

 

نام مناسب برای فیلترها به شما کمک می‌کند تا با افزایش فیلترها، شما بتوانید، راحت‌تر بین فیلترها بگردید و اگر می‌خواهید تغییری در فیلترها ایجاد کنید، به سادگی بتوانید، این تغییر را اعمال کنید.

 

برای مثال من برای ایمیل‌هایی که از تمام دوستانی که در کانون کیمیا آشنا شدم، دریافت می‌کنم  doostan_k را انتخاب کردم. این یک قرارداد برای خودتان است که شما می‌توانید به هر نظمی که می‌خواهید آن را شکل دهید.

 

 

از بین گزینه‌هایی که در صفحه‌ی شما نمایش داده می‌شوند، متناسب با نیازتان فیلتر مورد نظرتان را بسازید.

 

می‌توانید بر اساس آدرس فرستنده، یا آدرس‌های گیرندگان، یا موضوع ایمیل، و یا محتوا(بدنه ایمیل) یک یا چند فیلتر را انتخاب کنید.

 

 

 


 

در منویِ مقابل این فیلتر می‌توانید انتخاب کنید که ایمیل شما، با محتوایی که شما می‌نویسید، را شامل شود(Contains)، یا شامل نشود(Does not contains) و یا شروع شود (Begins with)، یا این محتوا پایان این ایمیل باشد (Ends with).

 

 

 

برای مثال من می‌خواهم ایمیل‌هایی را فیلتر کنم که از طرف خانم Z برای من ارسال می‌شود. پس گزینه‌ی Contains را انتخاب می‌کنم، سپس آدرس ایمیل ایشان را در کادر مقابل وارد می‌کنم.

 

 

نکته: باید دقت کنید که آدرس ایمیل را درست و دقیق وارد کنید، چون ای فیلتر متناسب با اطلاعات ورودی شما، اعمال می‌شود. در صورتی که  Match case را در مقابل، کادر اطلاعات فعال کنید، حتی اگر یک فاصله اضافه یا کم باشد، این فیلتر اعمال نمی‌شود و این فیلتر تنها رویِ ایمیل‌هایی اعمال می‌شود که با این محتوا 100% منطبق باشد.

 

 

 


 

پس از تکمیل کادر محتوایِ فیلتر، لازم است که معلوم کنید که ایمیل‌هایی که فیلتر می‌شوند، به کدام فولدر منتقل شوند. لازم است از لیست فولدرهایی که قبلاً ساخته‌اید، فولدر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

 

در صورتی که به فولدری نیاز داشته باشید که در لیست شما موجود نیست، آخرین گزینه ( (New Folderرا انتخاب کنید. با این کار فولدر جدیدی با نام دلخواه شما ساخته شده و مسیر فیلتر نیز مشخص می‌شود.

 

 

 

در گام پایانی؛ از بالای صفحه Save را انتخاب کنید. تا آنچه ساخته‌اید، ذخیره سازی شود.

 

 


 

در زیر نمونه‌ای از فیلترهایی که ساخته‌ام را می‌بینید. در سمتِ چپ متناسب با نیازهایی که دارم، 4 فیلتر ساخته‌ام که این فیلترها تا 100 مورد، جایِ پیشرفت دارد.

 

 

 


 

نکته: اگر بخواهید فیلتری را که ساخته‌اید حذف کنید، رویِ فیلتر مورد نظر کلیک کنید، سپس از کنار گزینه‌ی Add روی آیکون سطل آشغال کلیک کنید.

 

 

نکته: حتماً لازم نیست که نام فیلتری که انتخاب می‌کنید با نام، فولدرِ ایمیل‌ها یکی باشد. شاید شما برای چند فیلتر یک فولدر را معین کنید. انجام این کار به قراردادهایی برمی‌گردد که شما با خودتان گذاشته‌اید.

 

 

 

 

 

 

از خداوند متشکرم که ایده‌ی ساخت ایمیل را به ذهن بشر القاء کردند، اجازه‌ی ساختن چنین ابزار آسان کننده‌ای را به ما دادند و ما در چه دوران پر نعمتی، زندگی می‌کنیم که از چنین ابزارهایی با ویژگی‌های زیاد و قابلیت‌هایی متغیر، برخوردار هستیم.

 


امیدوارم این مطلب شما را در استفاده‌ی بهتر از ایمیل یاری کند و بتوانید با انجام همین تغییرات کوچک، ایجاد نظم و به روز رسانی آن، از نعمتِ ایمیل بهتر بهره‌مند شوید.

 

 

نوشته: مهرنوش بیوک افشاری(مسئول به روز رسانی مطالب سایت و دانش آموخته دوره‌های مهندسی تحول و تعالی)

 

 

 از همین نویسنده

نرم افزار Team viewer

کاربردهای نقشه ذهنی

نقشه ذهنی

تنظیم Favorit bar

 

 
 

    *********

ساعت و تاریخ درج مطلب: ٠٢:٢٩ - دوشنبه ٢٤ تير ١٣٩٢

کُد مطلب: ٥١٦٨  -  تعداد نمایش مطلب: 1743

 

                               نسخه چاپي                        ارسال به دوست                       

                   

امتیازدهی
نظرات بینندگان
خاطره سادات شيخ عليشاهي
1392/08/19 15:46
0
0
سلام مهرنوش عزیزم. مرسی به خاطر این مطلب بسیار پرسود و مفید . درود بر تو که اینقدر عاشق تعالی وپیشرفت هستی و از علمت در اختیار ما قرار می دهی. به خاطر همه رحمتهایی که برای این مطلب جاری نمودی متشکرم .دوستت دارم
پاسخ ها
خاطره سادات شيخ عليشاهي
1392/08/19 15:53
متشکرم از شکلهای بامزه ای که در متنت قرار دادی و بر هیجان ما افزودی . متشکرم از عکسهای خیلی خوبی که منجر به تفهیم بهتر مطالب شده . خدارا شکر به خاطر این همه امکاناتی که وجود داره تا یک آموزش با کیفیت شکل بگیره .

فرشاد دواني
1392/04/30 3:4
0
0
به نام خدا. سلام خانم افشاری عزیز متشکرم از این ذوق و سلیقه ای که در آموزش دارید و مطلب را با درست کردن تکست و همچنین جاگذاری عکس های مرتبط برایمان واضح توضیح داده بودید. متشکرم . من قبلا از این روش استفاده میکردم اما مزیت هایی که شما توضیح دادید خیلی برامون کاربردی بود و بسیار راحت توضیح داده شده بود که من علاقه مند شدم بازبینی به این قسمت داشته باشم در ایمیلم. خلاصه خیلی خیلی استفاده بردم و متشکر از این رحمتی که باعث آسانی کار من شد. خدا خیرش را بر شما جاری تر نماید.
نسیم زاهدی
1392/04/25 0:24
0
0
سلااااااام مهرنوش عزیز و کامپیوتر دوست، ازت خیلی خیلی متشکرم برای این توضیحات خوب و کاربردی؛ مدت زیادی بود که دوست داشتم این مطالب رو یاد بگیرم و خیلی بهشون نیاز داشتم؛ متشکرم از رحمتی که جاری کردی و علمت رو در اختیارمون گذاشتی و این مطلب رو به موقع و خیلی خوب برامون آماده کردی. انشاالله خداوند این علم و امکاناتش رو برات چندین برابر بکنه و شما هم با عشق و حوصله ای که از فضل خدا داری اون رو به دیگران منتقل کنی.
پاسخ ها
مهرنوش بيوك افشاري
1392/04/25 0:43
سلام نسیم عزیز :) خدا رو شکر. خیلی خوشحالم که برات مؤثر بوده. چند سالی بود که می‌خواستم این مطلب رو بنویسم، ولی فکر می‌کردم که موضوع پیش‌پا افتاده‌ییِ و خیلی کاربردی نداره، تا اینکه بالاخره از این ذهنیت دست برداشتم و این مطلب رو نوشتم. خوشحالم که ازش استفاده می‌کنی. امیدوارم باز هم بتونم مطالب بیشتری رو برای این قسمت بنویسم:) ان‌شا الله

نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


                                     جدیدترین  برنامه‌ها  و  محصولات كانون

دوره آنلاین «ساماندهی محیط کار و زندگی»

به زودی !

مجموعه خودسازی 2(به زودی)

شامل چند نوع وانهادگی و مراقبه کاربردی و کوتاه

جستجوی پیشرفته   
جمعه ٠٢ تير ١٣٩٦
منو اصلی
عنوان
عنوان

آمار بازدیدکنندکان

بازدیدکنندگان صفحه:  140030
کل بازدیدکنندکان:   6189294
بازدیدکنندگان امروز:  273
بازدیدکنندگان آن‌لاین:  26
زمان بارگزاری صفحه: 0/3437 ثانیه
             صفحه اول                           کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کانون مهندسین تحول کیمیا است(راه‌اندازی 1385)                           تماس با ما