ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت در سایت]
[فراموشی کلمه عبور]

ارزش شماره دوازده : ما جهت توسعه تعالي جهاني با خدمت عاشقانه به يكديگر و فرصت‌سازي و پرورش اعتقاد در ديگران منجر به توانمندسازي انسانهاي پيرامون خود مي‌شويم و با اعمال و كلام ارزشمند خود، ديگران را نيز به مسير و رسالتمان علاقمند مي‌نمائيم

موقعیت صفحه: صفحه اصلي > مـقـالات  > آموزه‌های مربی نوآفرینی و نوشدن در مقام ابراهیم

ابراهیم باش !!!

کُد مطلب: ٢٣٤٩

تعداد نمایش مطلب: 8499

‌ساعت‌و تاریخ درج مطلب: ١٥:٥٢ دوشنبه ٢٩ تير ١٣٨٨

   

بسم الله الرحمن الرحیم

روزی ابراهیم با فرزندانش گفتگو می‌کرد!  گفتگویی از جنس نور و روشنایی !

در ذهن آنها را صاحب فرزندان زیاد ، نسلی پایدار و ارزشمند و صاحب مقام و جایگاه معنوی بالایی می‌دید! آنها را ادامه دهنده راه رسالتش و توسعه‌دهنده شعور سلامتی بخشی که او درک و تجربه نموده بود می‌دانست!

در حالی که در ذهن چنین تصاویر و رویاهای زیبایی را در سر می‌پروراند، به فرزندان عزیزش چنین خطاب نمود :

ای اسماعیل فرزند بزرگم! ای آنکه تو را تحقق وعده الهی می‌دانم. ای کسی که نامت یادآوری کننده سمعی است که بر شعور و کلام الله متمرکز است . ای فرزند و بنای محکمی که می‌توانی سخنان و راهنمایی الهی را دریافت کنی! تو می‌توانی در مسیر رسالت خداوند بزرگ راه پدر را دنبال نمایی و بیش از من به آئین و سیستم پاک الهی که راه سالم زیستن است نزدیک و متمایل شوی ! من تلاشم را نمودم تا در مقامی قرار بگیرم که در آن جایگاه الله واحد را درک و تجربه کنم . بتوانم او را برهنه و بدون پرده و حجاب تجربه کنم.

 فرزندانم من به لطف و یاری او توانستم زندگی سالمی داشته باشم و شما را از خودم بر جای بگذارم! ابراهیم باشید! و به فرزندان‌تان هم سفارش کنید ابراهیم باشند و ابراهیم وار عمل کنند !!!

این سفارش ذهن اسماعیل را که متمرکز بر کلام نور بخش پدر بود به خود مشغول کرد! منظور پدر چیست ؟ از چه صحبت می‌کند! چرا ما را به این امور سفارش می‌نماید؟ نکند قرار است اتفاقی بیافتد!!! ابراهیم بودن یعنی چه؟ چگونه ابراهیم وار عمل کنم ؟!! و ...

ابراهیم رو به اسحاق کرد ! ای فرزندم! ای کسی که نامت یادآوری کننده حق و حقیقت است . ای کسی که نامت تجلی مقامی است که در آن هر کسی می تواند حق و حقیقت را درک و طلب نماید! ای کسی که ذهن و شعورت بر حقیقت متمرکز است ! بعد از من به فرزندانت راه تجربه حق و طلب حقیقت را آموزش بده! ای اسحاق! تو نیز همچون اسماعیل تلاش کن همچون من ابراهیم باشی و ابراهیم وار زندگی کنی و این را به نسل بعد خودت نیز سفارش کن !

فرزندانم ! ابراهیم باشید ! و ابراهیم وار زندگی کنید!

این آخرین سخنان ابراهیم بود که به فرزندانش بیان نمود و او ابراهیم وار زیست و ابراهیم وار ذهنش را بر جهان ماده بست و در مقام ابراهیم قرار گرفت و به سوی نور و شعور بی‌همتا شتافت !!!! در همین حال  اسحاق در تفکر یافتن حقیقت این ماجرا و طلب حق از هر چیزی بود !

سالها بعد فرزندان او در مدح ابراهیم و مقامش سنگ‌هایی در کنار خانه خدا قرار دادند و در هنگام زیارت آن خانه ظاهری، سعی نمودند که جایگاه ابراهیم را درک کنند و به این وسیله مردم و نسل بعد از خودشان را به یاد ابراهیم و تلاش جسورانه او بیاندازند!

در قرنهای بعد در هنگامی که گروه گروه به زیارت خانه خدا می‌رفتند ، چنین می پنداشتند که این سنگها مکانی است که ابراهیم در آنجا قدم گذاشته است و آن سنگان و آن مکان را مقدس و صاحب درجاتی بالا می‌دانستند! بی‌آنکه یادی از روح و عمل شجاعانه ابراهیم نموده باشند! آنها به یاد ابراهیم می‌افتادند ولیکن به یاد سفارش او هرگز! آنها سنگ و مکان مقدس را می‌دیدند اما مقام ابراهیم را درک نمی‌نمودند!  آنها دلهایشان برای دیدن این سنگان می‌تپید و سنگها برای تجربه مقام ابراهیم در انتظار بودند!

 سنگها در دل با خود می‌گفتند : ای مردمان ! ای فرزندان ابراهیم ! ابراهیم باشید و ابراهیم‌وار زندگی کنید ! ابراهیم‌وار عمل کنید ! اما کسی صدای سنگها را نمی‌شنید! گویی سنگها مرده‌اند! گویی سنگها بی‌جان‌اند و تنها یادگاری از مقام ابراهیم! سنگها در دل خود هر روز و شب تسبیح خدای را می‌نمودند و مردم در شوق دیدار آنها تسبیح در دست می‌شتافتند!!! 

سالها بعد ! در زمانی که فرزندانی از نسل ابراهیم دوباره حیات یافتند! از لطف الله و هدایت آموزش‌های ناب ابراهیمیان، ذهنشان به نور خداوند روشن شد! در حالی که سفارش ابراهیم را در ذهن می‌شنیدند و در جستجوی آن بودند! ابراهیم باشید و ابراهیم وار عمل کنید ! اما نمی‌دانستند که ابراهیم کیست ؟؟ ابراهیم چه کرد ؟ و چگونه می‌توانند همچون او باشند و همچو او عمل نمایند ؟ برای بعضی از ایشان این سوال مطرح شده بود که اصلاً ابراهیم بودن و ابراهیم‌وار عمل نمودن چه ارزش دارد که باید ما آنگونه باشیم  ؟!!!

آنها پیش خود می‌گفتند ما دوست نداریم شبیه ابراهیم باشیم؟ آنها می‌گفتند ما از تقلید کورکورانه بدمان می‌آید و نمی‌خواهیم از کسی الگو بگیریم که از نسل بسیار قدیمی بوده است . ما می‌خواهیم خودمان باشیم . خلاق و نو‌آور باشیم . ما می‌خواهیم آن طور عمل کنیم که شایسته ما است !!!

چند مدت بعد، در روزگار نوآوری و نوآفرینی ، وقتی همه چشمها به دنبال موضوعات نو بود ، همه سرها در تجربه تکنولوژی‌های نو بود ! همه زندگی‌ها پر شده بود از چیزهای نو ! همه از مدرنیسم و نوئیسم صحبت می‌نمودند و زندگی بر اساس الگوهای گذشته ، نشان از واپس‌گرایی داشت ، نو شعوری زاده شد! نو شعور هر چه بزرگتر شد، دید نوگرایانِ نواندیش ، در جستجوی نو هستند اما خالی از ابراهیم! نو دوستان در عطش لذت و شعف هستند اما چسبیده به ساختارهای عرفی و الگوهای تکراری !

این نو شعور وقتی به بلوغ رسید ، ابراهیم‌وار عمل نمود ! روزی در حال گشت و گذار در خانه مقدس خداوند ، در مقام ابراهیم ایستاد و از آن بلندی به سمت کوه نور ، متمایل گشت تا راه سلامتی را تجربه نماید . در آن بلندی مستِ شعور خالق نور شد . در حال تجربه شفاف نور، جشمانش هزاران بار ابراهیم را دید ! ابراهیم آمد و دست در دستان او نهاد و او را در آغوش کشید!  او فرزند شایسته ابراهیم بود ! او ابراهیم‌وار عمل نمود و ابراهیم شد!

 از آن روز به بعد او با قرار گرفتن در مقام ابراهیم در هر جایی که می رفت ، آنجا را خانه  خدا می‌دید ! او به هر چیزی می نگریست ، آنرا تر و تازه و نو می‌دید! او هر بار شعور و نور خداوند را در موجودات پیرامونش می‌دید !

این شعور جوان ، وقتی به دوستان و هم قطاران خود می رسید به همه می گفت ابراهیم باشید و ابراهیم وار عمل کنید ! چراکه ابراهیم تجربه شور و مستی و شعف است و ابراهیم مقام خاص بندگان خداست ! ابراهیم بودن یعنی تجربه لخت و عریان شعور بی همتا ! ابراهیم شدن نیازمند اسماعیل بودن و اسخاق شدن است . ابراهیم بودن نیازمند شنیدن صدای خداوند در صدای تمامی موجودات است . ابراهیم بودن یعنی دیدن حق و حقیقت در هر رویدادی و طلب حق در هر اتفاقی !

 او برایشان گفت که به خانه مقدس خداوند قدم بگذارید ! و حاج آن شوید ! او به آنها خطاب می نمود : « ای فرزندان ابراهیم ! » اما آنها از این خطاب او ناراحت می شدند ! آنها می گفتند ما به دنبال نوآوری هستیم و تو درگیر سنت و گذشته! آنها می‌گفتند ما را فرزندان ابراهیم خطاب نکن !

او در جواب به آنها می گفت آنچه شما می گویید و آنچه در جستجوی آن هستید را من تجربه نموده ام ! آن نوگرایی  که شما عاشق آن هستید را من در مقام ابراهیم و در ابراهیم‌وار زیستن یافته‌ام . با این تفاوت که شما در جستجوی آن هستید و پیرامون این نوگرایی سخنها می‌رانید و در حسرت لذت و تجربه شعف آن هستید!!!  اما من در مقام ابراهیم هستم و از نو دیدن هر لحظه موجودات سرمست و شاداب هستم . همه چیز برایم نو و جدید است . من بی‌پرده و بدون حجاب می توانم شعور بی‌همتای این موجودات  را درک کنم . من می‌توان با او رقص کنان زندگی نمایم . من می‌توانم از نور و شعورش چیزهای نویی را ببینم که شما تا به امروز حتی راجع به آنها صحبت هم نکرده اید ! من ابراهیم شده ام ! من ابراهیم‌وار عمل نموده ام . شما هم ابراهیم باشید و ابراهیم‌وار عمل کنید

او به آنها یادآوری نمود که خانه مقدسی که به زیارت آن می‌روید خود یک چیز شی  است و از خود ارزشی ندارد و به تنهایی کهنه خواهد بود! مهم شعور و نور خالق آن است که می‌تواند به آن ارزش و مقام و تازگی بخشد . شعور و نور پروردگار آن خانه است که می‌تواند شما را سرشار از مستی و ارامش نماید . شما در کنار آن خانه ظاهری خدا شاد هستید و من در مقام ابراهیم همه جا و در هر زمانی شاد و سرمستم . من هر روز به زیارت خانه خداوند می‌روم و امنیت و آرامش و مستی و نوگرایی و نوبینی را از او می طلبم . من ابراهیم وار زندگی می کنم و هر روز به زیارت خانه مغز و ذهنم می روم .

آنها به او گفتند این ابراهیم کیست و این چگونه زیارتی و حجی است که تو انجام می دهی ؟ لطفا از آن برایمان بگو !

شعور ابراهیم گونه چنین پاسخ داد  : که من حاج به مغز و سرم هستم . من با شناخت خودم و افکار درون ذهنم تمام تلاشم را می‌کنم که از افکار و باورها و الگوهای ذهنی قدیمی و تاریخ مصرف گذشته خودم را دور سازم و هر روز و هر لحظه را با نور او زندگی کنم . من ابراهیم وار عمل نمودم ! من از روشها و القائات قدیمی و بی‌ارزش گذشتگانم و الگوهای مخرب و عادتهای ذهنی‌ام دوری می‌کنم .

 نوگرایی را در ترک الگوهای قدیمی و بی‌ارزش می دانم و نه نگاه نکردن به گذشته و الگو نگرفتن از آنها!  من ابراهیم وار عمل می‌نمایم و  من فرزند ابراهیم هستم ! من شعور ابراهیم هستم !

آنان بی‌تاب و هیجان زده به او گفتند آن چیزهایی که تو می گویی ما طالب آن هستیم . آنچه را تو تجربه نموده ای ما در جستجوی آن هستیم اما نمی‌خواهیم به ابراهیم که  نماد گذشته است نگاه کنیم . نمی‌خواهیم به عقب برگریدم !

سفیر نور به آنان کفت : من به شما نگفتم که به عقب برگردید . بلکه من به شما می گویم که ابراهیم باشید ! ابراهیم وار عمل کنید و این یعنی اینکه همچون ابراهیم زندگی کنید! او با شهامت توانست به ارزشمندی افکار، باورها و روشهای زندگی و اعتقاداتش نگاه بیاندازد و آنها را تحلیل نماید ! او توانست محترمانه روشهای قدیمی زیستن ، الگوهای تاریخ مصرف گذشته تفکر را کنار بگذارد ! او توانست به بسیاری از القائات عرفی نه بگوید و بجای آنها آن کاری را که شعور نوشونده عالم به او می‌گوید انجام دهد ! ابراهیم پدر نوگرایی و نواندیشی است ! او با شهامت بسیار بالایش توانست از زیارت بتان دست بردارد و به زیارت خدا و ارتباط با او بپردازد .

ابراهیم ، با رها شدن از زندان نفس و الگوهای قدیمی و عادتهای رفتاریش توانست در مقام ابراهیم که جایگاه نوآوری، نواندیشی و نویابی است برسد . در این مقام بود که او توانست نسل جدیدی از بشر را از شعور نو شونده بی‌همتا ، خلق نماید ! آری در این مقام نو و جدید بود که او از تمام تفکرات خطی و الگوهای قدیمی و تکراری ذهن و جامعه اش رهایی یافت ! نو شد و نو دید و نو خلق نمود .

آری در این مقام بود که او از نودیدن تمام موجودات و ذرات توانست به تازگی و سبزی و شادابی و شعف برسد. آنچه که شما در جستجوی آن هستید در عمل ابراهیم می‌توانید بیابید . در ابراهیم بودن! در  شهامت ترک ساحل امنی که در آن هستید .

این جوان نواندیش، به پیروان نو گرایش گفت : وقتی ذهن و روح از زندان نفس و تکرار رها می‌شود و در مقام ابراهیم قرار می گیرد ، همه چیز برای او نو و تازه می گردد و اگر هزار بار هم به آن نگاه کند آنرا تر و تازه می بیند و از دیدن آن موجود احساس شادی و شعف در وجودش جاری می شود .

پیروان نو گرا در حالی که بسیار شاد و خوشحال بودند این نو جان یافته (نو جوان) را بسیار تشویق نمودند ! تشویق ایشان این بار متفاوت از تشویقهای قدیمی بود ! تشویقی همراه با نوگرایی و نوبینی و نوشدگی! کودک درونشان بیدار شده بود و سرشار از مستی و شعف این نو جان یافته راه ابراهیم را تشویق می نمودند !

او سخنانش را به طرزی نو ادامه داد و به پیروان‌ نوگرای راه ابراهیم چنین گفت : ای فرزندان ابراهیم !

همه حضار هله هله کنان او را تشویق نمودند ! و از اینکه فرزندان ابراهیم هستند و در مسیر او بسیار خوشحال شدند !

او ادامه داد : ای فرزندان ابراهیم ! ابراهیم باشید ! و ابراهیم وار عمل کنید ! ابراهیم پدر ما و تمامی نوگرایان و نوشده‌ها است ! ابراهیم بودن یعنی رها نمودن ذهن و مغز از تمامی باورها و الگوهای قدیمی و عادتهای بی‌ارزش ! ابراهیم شدن یعنی خالص نمودن ذهن و تجربه شفاف شعور بی‌همتای نوشونده !

ابراهیم وار عمل نمودن یعنی شهامت حرکت در مسیر خلق آینده ! رفتن به شهر پشت دریاها و سوار قایق شدن ! و این راه نوح نبی است !

ابراهیم گونه زیستن یعنی شنیدن صدای خدا ، دیدن شعور او در هر چیزی و هر موجودی ! و تنها ابراهیمیان هستند که بر بتهای سنگی مغزشان غلبه کرده اند.

و  تنها سنگ مقام ابراهیم برای این چنین افرادی خود را می‌شکند و تسبیحش را به گوش آنها می رساند !

ابراهیم بودن یعنی کسب ظرفیت و لیاقت ذهنی برای تجربه و درک بی‌پرده شعور بی‌همتای نوشونده در هر شی .

ابراهیم باشید ! و ابراهیم وار عمل کنید ! با ابراهیمی زیستن جهانی از نوآوری ها به سوی ذهن و زندگی شما جاری می گردد و زندگیتان  همان بهشتی می گردد که خواهان آن بودید ! با ابراهیم گونه عمل نمودن شما همه چیز را تر و تازه می‌بیند و هر بار از دیدن آنها شاد و سر مست خواهید بود . کوچکترین موجودات و ذرات  زمین عامل شادی و شعف شما می گردند !

ای فرزندان ابراهیم ! 

به محض اینکه این جمله از دهان نو جان یافته مجددا بیان گردید دوباره هله هله و شادی حضار نوگرا بلند شد و آنها شروع به جشن و پایکوبی نمودند ! و او دیگر چیزی نگفت چراکه پایکوبی نوابراهیم شدگان ، گویای همه چیر بود . این چنین ابراهیم، ابراهیم شد !

ابراهیم باشید ! و ابراهیم‌وار عمل کنید !

نویسنده : سید هومن سادات کیائی- کیمیای آرامش

مدرس و محقق علوم و فنون مهندسی تحول و تعالی- کانون مهندسین کیمیا- kiaee_h@kimiagari.com

ارسال  مطلب برای ایمیل دوستان

 
 

    *********

ساعت و تاریخ درج مطلب: ١٥:٥٢ - دوشنبه ٢٩ تير ١٣٨٨

کُد مطلب: ٢٣٤٩  -  تعداد نمایش مطلب: 8499

 

                               نسخه چاپي                        ارسال به دوست                       

                   

امتیازدهی
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1394/05/23 2:53
0
0
Very very gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooood
کاربر مهمان
1394/05/01 11:18
0
0
دوستش داشتم دوستش داشتم دوستش داشتم.. مرسی
مهدی صالحی
1393/11/17 17:23
0
0
سلام.. متشکر از خدای مهربون و استاد عزیز و گرامی بخاطر مقاله ی الهام بخش و زیبایی که در اختیارم قرار گرفت. به آزوی روزی که ابراهیم وار در جامعه ای ابراهیم وار نو و نوتر بیاندیشیم و زندگی کنیم مهدی صالحی
اميرعلي مجيدي
1393/07/13 17:10
0
0
سلام // خداروشکر که فرصت مطالعه مجدد این مقاله ارزشمند پس از سالها برایم مححق و ممکن شد در این روز که عید قربان است /// خداروشکرکه هرچه گذشت و میگذرد بهتر و بیشتر به ارزش و تاثبر و تجربه این مفاهیم ارزشمند پی میبریم و تشکرمیکنم برای چنین شعور نوشونده ای که با ما و در ما و همراه ما است.
کامروز ترابی
1393/06/05 15:38
0
0
سلام من هم عضو جدید جمع گرم شما هستم.از مقاله های انسان ساز و دلگرم کننده تون بسیار سپاسگذارم.
نسرین شعاعی
1393/04/30 2:3
0
0
سلام، چقدر خوشحالم که در این شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، خداوند به دلم انداخت که این مقاله را یکبار دیگر بخوانم. در این شبی که می‌تواند از هزار ماه نیکوتر باشد. خدایا شکرت که ما را با مسیر نوشدن و حقیقت دیدن آشنا کردی. تشکر می‌کنم از استاد عزیز و خوش فکر که این مقاله الهی را به رشته تحریر در آوردند. در پناه حق باشید!
کاربر مهمان
1393/01/30 16:41
0
0
سلام من نیزیکی ازاعضای جدیدهستم وچه تقارن قشنگیست بااین حس نوشدن.جنابمهندس هومن حس قشنگی ازمتنتان گرفتم چون هیشه نام ابراهیم مرا به یادکعبه میانداخت وبتشکنی وذبح اسماعیل وکمی فراتر مقام تسلیم وبندگی وبس.اماتابحال نیندیشیده بودم چرامن ابراهیم نشوم وابراهیم وار زندگی نکنم وبمقام یقین ابراهیمی نرسم.انگار ما اموخته ایم انان راقدیسانی فرازمینی بنگریم وبارمسئولیت ازدوش برافکنیم.ازمتن شمابیاد مرحوم سپهری اموختم که چشمهاراباید شست جوردیگربایددید.بدنیست گاهی چشم سررابست وباچشم دل بنگریم.واز غرق شدن درظواهر خودرانجات دهیم.توفیقتان روزافزون
محبوبه حسن زاده
1392/10/12 22:20
0
0
سلاممممممممم من تازه تو سایت شما عضو شدم و از شما استاد بزرگ جناب مهندس هومن سپاسگزارم لطفا به من بگید سیدی های درسای شما را چه جوری می تونم تهیه کنم و چرا تو بعضی از بخشهای این سایت نمی تونم وارد شم با تشکر فراوان
سوده رحیمی
1392/07/04 9:43
0
0
جناب مهندس هومن، من تازه عضو سایت شما شده ام. من هم رشته شما از دانشگاه خواجه نصیر هستم. چقدر اینجا همه چیز عالیست. ممنون از این مطالب عالی. مدتها و سالها در دلم شور معنوی را داشته ام و در کلاسهای متفاوتی شرکت کردم. ولی این نزدیکی استاد به شاگردان و این همه خلوص و یک رنگی را کمتر مشاهده کردم. ممنون از مقاله زیباتون
کاربر مهمان
1391/11/14 14:21
0
0
سلام.ممنون از مطالب زيباتون.از اون دست مقالههاي علوم انساني انسان سازاست و ارزشمند.خدا قوت.
کاربر مهمان
1391/04/21 1:8
0
0
با سلام از این مقاله که در جای جای آن تکرار به چشم میخورد اینگونه استنباط میشود که منظور از نوشعور نویسنده مقاله است نویسنده عزیز مراقب باشید که به غرور گرفتار نشوید علی الخصوص با اینهمه به به و چه چه هایی که طرفداران از شما کرده اند چرا که عرفان هم ممکن است برای شما حجاب اکبر شود و شما را از رسیدن به مقصد باز دارد آگاه باشید که ترفندهای شیطان بسیار ظریف است و به این راحتی نمیگذارد که کسی به مقام مخلصین برسد . موفق باشید.
فرانك دادار
1391/04/05 9:14
0
0
سلام استاد بسیار متشکرم که این مقاله بارها و بارها ارزش خواندن دارد و باید با تار وپود رشته های عصبی مان آمیخته شود. متشکرم که حاج بودن به مغز و ذهن و افکار را بر ما واجب کردید.
کاربر مهمان
1391/01/19 16:7
0
0
سلام و خسته نباشید مطلبتون بسیار مفید بود ممنون
ليلي معارفي
1390/12/06 13:48
0
0
سلام. برای ابراهیم شدن هم دعا کنیم. برای سالم شدن ابراهیم هایمان دعا کنیم. از خدا دعوت کنیم تا ابراهیممان را شفا دهد. تصور من این است که ابراهیم در انتظار ماست تا او را شفا بخشیم. نگاه او به خواست و طلب ماست. نور خداوند همواره بر ذهن هایمان سایه گسترد ان شاء الله... تا ابراهیم عمل نمودن... استاد عزیز... پس از مدت ها دوباره امروز داستانتان را خواندم. بسیار عالی نوشته اید. گفتگوی شخصیت های داستان عالی است و این نشان از آن دارد که ذهن نوربین و نور شنوی شما از نور و شعور خداوند در مقام ابراهیم بهره گرفته است. از عناصر داستان بسیار بسیار خوب بهره گرفته اید. برای سالم شدن ابراهیم هایمان دعا کنیم...
منیر مجیدی
1390/09/29 15:13
0
0
سلام به استاد عزیز هومن جان ازشمابرای مقا له ارزشمند وبسیار پر باری که درسایت قرار دادید کمال تشکر وقدردانی رامینمایم پرازنور وعشق الله وابراهیم وار باشید
khatereh
1389/12/11 0:23
0
0
سلام .بسیار متشکرم از الله که هدایت گر است و همیشه نو ! از استاد عزیز متشکرم که نو می گویند و نو می اندیشند و نو می نویسند .از ابراهیم متشکرم که به این مقام رسید و راه را برای فرزندانش باز نمود .
farshad-davani
1389/12/02 14:17
0
0
به نام الله که خود باز کننده ذهن هاست سلام مجددا بسیار سپاسگزارم از این مقاله ارزشمندی که هر بار که بخوانیش باز هم نو است - خدایا تو یاریمان کن تا از زندان نفس رهایی یافته و خود را نو کنیم و فکری نو در هر لحظه برای خلق آینده ایی با رضایت و اراده تو داشته باشیم - از سرور گرامی و استاد ارجمندم نسبت به کلیه مقالاتی که برای تعالی ما نوشته و یا آموزشمان داده اند تشکر میکنم -
کاربر مهمان
1388/06/21 22:4
0
0
mersi homan jan az inke khodat masoliat goftan in matlab mohem ra be ohde gerefti enshallah dar in asre andishe va noor didgahhaye ebrahim hamegir shodeh va betavanim az daste bothaye sakhte dast bashar azad shavim va be haj vaghei beravim .hamchnan por az noor va shoore elahi bashid behzad
کاربر مهمان
1388/05/27 0:45
0
0
*****از استاد گرامي متشکرم به خاطر مقاله ي بسيار ارزشمند و تکان دهنده ي ابراهيم باش.بعد از خواندن اين مقاله احساس بسيار خوبي دارم که از بيان آن عاجزم.حسي مثل سبکي آرامش رها بودن...اميدوارم سفير نورمان هر روز نوراني تر شود. پروین باباچاهی****
کاربر مهمان
1388/05/21 17:2
0
0
با سلام به استاد عزيز و با سپاس از اين دست نوشته زيبا و تاثير گذار از اينكه يكبار ديگر اين مطالب را مرور و در ذهن خويش تكرار مي كنم خوشحالم از مطالب شما هومن جان واقعا استفاده كردم به خصوص از بخشي كه فرموديد : (من ابراهیم وار زندگی می کنم و هر روز به زیارت خانه مغز و ذهنم می روم بسيار بسيار جالب و تاثير گذار بود از دقت و وقتي كه براي ما مي گذاريد از شما سپاسگزارم.علي جعفريان
کاربر مهمان
1388/05/19 14:49
0
0
سلام استاد عزيزم مقاله بسيار ارزشمندي را برايمان درسايت گذاشتيد ااز اينكه پروردگار اينقدر ذهنتان را باز كرده كه همچون ابراهيم تبر بر در دست بگيريد و تمام بتان وشئ ها يي راكه شما را از حقيقت ناب پرودگار دور كرده است بشكنيد واين را به ما نوپا هان ،با دل وجان مي آموزيد بسيار خوشحال وشكر گذارم .درود بر شجاعت و اقتدارتان ،الله نگهدارتان . lمرجان ملاحسيني
کاربر مهمان
1388/05/16 0:26
0
0
سلام.ای الله شنوا و بینا سفارت سفیر نور را در کل عالم بگستران و به ما لیاقت لقب طفل و فرزند خلف ابراهیم بودن را از زبان سفیر روشنایی بخشت عطا کن که همانا اگر این شود.باشد که هله هله و شادی ما، ابراهیمیان را سر افراز کند. خدایا به ما اراده و شهامت حرکت در مسیر خلق آینده و حاج شدن بر خانه مقدس مغزمان راعطا کن و توانایی درک اسماعیل و اسحاق و قرار گرفتن در مقام ابراهیم را عطاکن.ای سفیر نور ،تو که کلامت از نور ، مغزت از نور ، راهت پر نور ... تشعشع نورت روز به روز نورانی تر باد.بهمن آتشی
کاربر مهمان
1388/05/15 0:17
0
0
سلام و درود و رحمت پروردگار بر شما استاد بزرگوارمان ، تشکر از مقاله ی بسیار ارزشمند شما که یاداور مطالب بسیار مفیدی برای ما بود .امیدوارم در کوچه پس کوچه های ذهن مان ، بناهای گذشته را بتوانیم ویران کنیم و ستون هایی از نور وشعور الله بر پا کرده که ما را در مقام ابراهیم قرار دهد.احمد ابراهیمی
کاربر مهمان
1388/05/14 0:48
0
0
سلام،با تشکر فراوان از استاد عزیز به خاطر مقاله ی ارزنده ای که در اختیار ما گذاشتند. زهرا اکبری
کاربر مهمان
1388/05/07 4:39
0
0
سلام بر هومن عزیز.بسیار سپاسگزارم از مقاله ای که با آن بسیاری از مطالب را برای ما یادآوری نمودید.باشد که با تمرین و تکرار و برخورداری از روحیه پیگیر همواره در مقام ابراهیم باشیم.
کاربر مهمان
1388/05/05 22:20
0
0
**** سلام. خیلی ممنون که هر چند وقت یک بار ما و دیگران رو با این مقاله های ارزشمند شارژ میکنید استاد ابراهیم! مینا پورحسین ****
کاربر مهمان
1388/05/04 12:34
0
0
*****ضمن تقدیر و سپاس از مقالة ارزشمند و تعقل برانگیز شما استاد گرامی ، سلامتی و نور و حمایت الله را برای شما طلب می کنم و امیدوارم در راه و تلاشتان هر روز نوروزتر و پیروزتر باشید و به یاری پروردگار هر روز بیشتر از قبل این شعور و آگاهی الهی را در قالب آثارتان برای ما و دیگران ارائه دهید، امید وارم که ما نیز با توسعة ظرفیت و ارزش وجودی مان، قابلیت دریافت آگاهیهای ناب هستی را به یاری خداوند و با دریافت آموزه ها و دعای خیرتان در حق شاگردانتان، در خود گسترش دهیم. انشاءالله ابراهیم گونه اندیشیدن و نگرش او را به هستی و مسائل داشتن در وحلة اول نیازمند ایجاد جسارت پرسش گری و زیر سوال بردن هرچیز برای طلب حقیقت است، ( و البته نه برای کوبیدن و تخریب و محو نمودن آنچه که وجود دارد! نه برای اثبات این که راه ابراهیم و ابراهیمیان غلط و منسوخ است، صرفاً به این دلیل که قدیمی است و یا به دلیل اینکه پیروان راهش در طی هزاران سال راه او و روش زیستن او را دانسته یا ندانسته تحریف نموده و تغییر داده اند! – اسلام به ذات خود ندارد عیبی .... عیبی که در اوست از مسلمانی ماست!) انسان جویای حق و حقیقت همواره مسایل را از هم تفکیک می نماید و خوب و بد را جدای از هم می شنود و می بیند و تنها کلام یا واقعة حق برایش مهم است و نه گویندة آن ، عمل حق و روش درست انسانها، پیامبران و عاملان به حق برایش مهم است، نه روش زیستن و عمل ناقص و پیروانی که عمداً یا سهواً ( به هر دو حال از روی ناآگاهی ) روش درست نیکان روزگار را انجام نمی دهند. و در مرحلة دوم ، پذیرش و دارا بودن شهامت شنیدن و دیدن و درک حقیقت مهم است، حتی اگر به ضرر ما باشد و یا این که در مقابل ذهنیات آباء و اجدادی ما قرار گیرد که ما با آنها زاده و بزرگ شده ایم. و در مرحلة سوم، متعهد شدن و پذیرش عمل به آنچه بعد از تعقل و جستجو به صحت و حق بودنش پی برده ایم. که این خود به تنهایی دلی ابراهیم گونه می طلبد. تا ساحل امن را ترک کنیم و پا در راه نوگرایی بگذاریم و با همة سرزنشها و تمسخرهای احتمالی و دشواریهای دیگر این راه ، باز هم به پیش برویم. از پروردگار می خواهیم تا درک و سلایق ما را بسوی حق بینی متمایل گرداند و ظرفیت ما را در دریافت حقایق هستی ( دیدن حضور پروردگار در هر چیز ) افزون کند، قدرت سمع و بصر الهی ما را پرده بردارد و دیده و گوش ما را به دیدن و شنیدن جلوه های الهی توفیق دهد، چون تا زمانی که ما جلوه هایی از جنس حق و الله را درک نکنیم، به شیء هایی در سطوح پایینتر بسنده کرده و دلخوش می گردیم و تنها زمانی که سلایق الهی ما رشد یابند و نادیدنی ها را ببینیم، آن موقع است که دیگر به اشیاء کوچک دل مشغول نشده و تنها و تنها معروفترین و نوترین و زیباترینِ عالم را از پروردگار طلب می کنیم. او را که معروفترین است از خودش می طلبیم و با این طلب و دریافت لحظه به لحظه در حالِ او جاری و خرسند خواهیم بود. پروردگارا ما را به این جایگاه دعوت بنما و برای حضور و ماندن در آن تنها خودت حامی و هدایتگر ما باش . یا ارحم الراحمین نیکدخت شریف فر *****
کاربر مهمان
1388/05/03 12:10
0
0
سلام . شاد و پر توان باشيد . من اين قسمت را در اولين روزي كه روي سايت آمد خواندم . ولي فرصت تشكر را پيدا نكرده بودم . اما بعد از آن 2 بار ديگر اين بخش را به همراه دوستان خوانديم . استاد گرامي بسيار از شما براي اين بخش جديد سپاسگزارم . پر توان و پايدار باشيد. زهره پاليزوان
کاربر مهمان
1388/05/02 1:0
0
0
سلام خداوند را سپاس می گویم به خاطر داشتن چنین استادی، استاد عزیز من در خواب و بیداری در حال شکر گذاری و سپاس از الله به خاطر حضور شما هستم ،انشاالله ما هم بتوانیم ابراهیم باشیم و ابراهیم وار عمل کنیم - مونا عطاری
کاربر مهمان
1388/05/01 22:58
0
0
****سلام به هومن و مربي عزيزم واز پروردكارم سپاس گزارم كه چنينن استاد عزيزي راكه ما را از نوشته اي بسيار زيباي مقام ابراهيم در جریان قرار دادند نها يت تشكر را دارم و از خداوندبرايشان آرزوي موفقيت را دارم- منير نامور****
کاربر مهمان
1388/05/01 18:34
0
0
****سلامي پر از نو شدن به همه:استاد عزيز متشكر كه نوشته هايي نو و نو شدني در اختيار ما قرار ميدهيد ، كه با خواندن آنهاحس نو شدن در وجود ما بيدار تر ميشود .با درودي پر از نور و عشق و انر‍ژي به همه دوسنان.علي عزيزي****
کاربر مهمان
1388/04/31 23:19
0
0
سلام! پروردگار را شاكريم كه مربي چون شما فرزند وپيرو ابراهيم كه سلام براو باد برايمان قرار داد . نوشته اي بسيار زيبا و حقيقتي تكان دهنده است ! باشد كه با حمايت خداوند ابراهيم باشيم وابراهيم وار عمل كنيم.باز هم خداوند را شكر ميگو ييم كه ما را از نسل ابراهيم قرارداد. نيره مجيدي
کاربر مهمان
1388/04/31 17:17
0
0
سلام، استاد مرسي از اين بخش بسيار جالب و پراز گشايشي كه راه اندازي كرديد وقتي اين مطلب رو خوندم با تمام وجودم از خدا تشكر كردم كه استادي رو برام قرار داده كه اين مطالب بسيار عالي رو با ما در ميان بگذارد. استاد عزيزم متشكرم. زهرا جعفري
کاربر مهمان
1388/04/31 14:6
0
1
سلام و درود پروردگار بر استاد اگاه و توانمندمان .خدا را شکر می کنم که این بخش زیبا و جذاب راه اندازی شد .متشکرم از متن بسیار اموزنده .انشاءالله همواره در پناه خداوند یکتا و توانا ، پیروز و سر بلند باشید .ناهید خدایاری .
کاربر مهمان
1388/04/30 20:0
0
0
سلااام به مربی عزیزم.ضمن ابراز خوشحلی ام به خاطر اضافه شدن این بخش به سایت از این متن زیبا و اثربخش و جذابتون بسیار سپاسگزارم.خاطره علی شاهی
کاربر مهمان
1388/04/30 16:27
0
0
سلام به همه؛ استاد عزیز؛ بخاطر این آموزه زیبا از شما ممنونم. مستدام و پرتوان در پناه حق باشید. نوشین زندیه
کاربر مهمان
1388/04/30 15:42
0
0
سلام و درود خداوند بر استاد بی همتایم هومن عزیز خیلی ممونم از مطلب تکان دهنده تان که در اختیار ما قراردادین فقط نمیدونم چطور باید خدایم را سپاس بگذارم چون اگر در این مقطع زمانی در خدمت استاد عزیزم نبودم هیچ کجای دیگر نمی توانستم به این مطلب که درک حقیقت بزرگی از زندگیست برسم باید بدانید بابت هر انچه که آموختم بی نهایت سپاسگزارم - لیلا حیدری
کاربر مهمان
1388/04/29 23:21
0
2
سلام. هومن جان خیلی خوشحالم که این بخش امروز راه اندازی شده. از این داستان خیلی زیبا هم که حقیقت مهم و جالبی رو یاد آوری می کنه خیلی به شعف رسیدم. خیلی مرسی-مهرنوش افشاری
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


                                     جدیدترین  برنامه‌ها  و  محصولات كانون

دوره آنلاین «ساماندهی محیط کار و زندگی»

به زودی !

مجموعه خودسازی 2(به زودی)

شامل چند نوع وانهادگی و مراقبه کاربردی و کوتاه

جستجوی پیشرفته   
جمعه ٠٢ تير ١٣٩٦
منو اصلی
عنوان
عنوان

آمار بازدیدکنندکان

بازدیدکنندگان صفحه:  34583
کل بازدیدکنندکان:   6189304
بازدیدکنندگان امروز:  283
بازدیدکنندگان آن‌لاین:  24
زمان بارگزاری صفحه: 0/5624 ثانیه
             صفحه اول                           کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کانون مهندسین تحول کیمیا است(راه‌اندازی 1385)                           تماس با ما