ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت در سایت]
[فراموشی کلمه عبور]

ارزش شماره دوازده : ما جهت توسعه تعالي جهاني با خدمت عاشقانه به يكديگر و فرصت‌سازي و پرورش اعتقاد در ديگران منجر به توانمندسازي انسانهاي پيرامون خود مي‌شويم و با اعمال و كلام ارزشمند خود، ديگران را نيز به مسير و رسالتمان علاقمند مي‌نمائيم

موقعیت صفحه: صفحه اصلي > خدمات سازماني > سمينار تعالي سازماني(سها هلال) 

   گزارش سمينار تعالي سازماني با مشاركت منابع انساني   

مكان برگزاري:  مجتمع دارويي، بهداشتي و آرايش سها هلال

برگزار كننده : كانون مهندسين تحول كيميا

سخنران و مدرس سمينار : مهندس سيد هومن سادات كيائي

زمان : 17 مرداد 1387 


سمينار تعالي سازماني -سها هلال-مرداد 87

- گزارش و  عكس‌هاي سمينار 

-  نتايج نظرسنجي و ارزيابي سمينار

 -- نقاط قوت سمينار از نگاه شركت كنندگان

- پيشنهادات شركت كنندگان

- تقدير نامه سها هلال از كانون و مدرس 

- درخواست برگزاري  سمينارهاي ديگر

 
 

 

 

گزارش و  عكس‌هاي سمينار

    

بسم الله الرحمن الرحیم

سمینار تعالی سازمانی با قدرت و مشارکت منابع انسانی در روز پنجشنبه 17/5/87، از ساعت 8:30 الی 15، در مکان شرکت مجتمع دارویی، بهداشتی و آرایشی سها هلال ( وابسته به جمعیت هلال احمر ایران )، توسط کانون علمی پژوهشی مهندسین تحول کیمیا، برای اولین بار برگزار گردید.

 

کانون کیمیا در راستای آرمان و رسالت ارزشمند و جامع نگر خویش در زمینة توسعة فضای ارزشمند انسانی، این  بار به برگزاری سمیناری آموزشی در راستای اعتلا و ارتقاء سطح کیفی عملکرد منابع انسانی سازمانها بر اساس توسعه  روابط و عملکردهای گروهی و تیمی پرداخت.

پیشنهاد طراحی و اجرای سمینار تعالی سازمانی با مشارکت و قدرت منابع انسانی، از 2 ماه قبل توسط یکی از مدیران مجموعة سها که در دوره های آموزشی تحول و تعالي انسانی کانون آموزش دیده بودند، ارائه گردید و تیم مديريتي کانون کیمیا، پس از چند بار نشست در مراحل اولیة آشنایی با مدیران این مجموعه، اطلاعات مورد نياز براي برگزاري اين سمينار را كسب نمودند و نيازهاي كاركنان سها را ارزيابي كردند.

در طی این مدت محتوای کاربردی سمینار بر حسب نیازها و درخواستهای مجموعة سها هلال، با تلاش استاد دوره های تعالی سازمانی، آقای مهندس سید هومن سادات کیائی، بسيار  پربار همچون ساير دوره های كانون طراحی و تدوین گردید. ( لازم به ذکر است مهندس سادات کیائی، بر طبق تخصص دانشگاهی خود به برگزاری دوره ها و سمینارهای مدیریتی و تحول سازمانی در زمینه های مختلف فنون تحول و تعالی، مدیریت فرآیند، مدیریت پروژه و نگرش سیستمی در سازمانهایی مانند صنایع هواپیمایی ایران (صَها)، شرکت بازرگانی ایران، شرکت صنایع هوایی قدس، شرکت صنایع شیشة آرش، شرکت دخانیات ايران  و شرکت هایی دیگر از این دست پرداخته اند.)

سرانجام  سمینار در روز 17/5/87، با حضور جمعی از مدیران، کارشناسان و پرسنل مجموعة سها هلال در قالب یک كارگاه آموزشی کاربردی آغاز گردید. شرکت کنندگان در سمت های مديران و سرپرستان مياني و ارشد  و با تحصيلات كارشناسي و دكترا  حضور داشتند.

 مدرس دورة تعالی سازمانی، مهندس سادات کیائی، پس از ذكر" بسم الله الرحمن الرحيم" و تشكر از خداوند و ساير عوامل دست اندركار در اين مراسم ، به بحث در رابطه با تعاریف سازمانهای متعالی و فاكتورهاي موثر در  آن پرداختند و سپس با بررسي نگرش سيستمي و تاكيد بر اهميت روابط در تعالي هر سيستم و با ايجاد جوي مشاركتي در فضاي سمينار به مهمترين فاكتور تعالي هر سازمان متمركز شدند .

سمينار تعالي سازماني-سها هلال-مرداد 87

ايشان در اين بخش تاكيد بسيار زياد و محكمي بر اهميت نيروي انساني در افزايش بازدهي و تعالي سازمانها نمودند و از مديران و سرپرستان ارشد مجوعه سها هلال درخواست سرمايه گزاري كلان و طولاني مدت بر منابع انساني شان را نمودند.   آموزشهای ایشان ضمن شیوایی و جذابیت همیشگی خود، این بار در قالبی علمی، به بحث در مورد نگرش سازمانی به اصول و فنون تغییر و تحول در شیوة مدیریت و هدف بخشی منابع انسانی در راستای اهداف مجموعة سها هلال اشاره داشت .

از نقاط قوت این سمینار، اثرگذاری بالای محتوا و اجرای مهندس سادات کیائی بود که نتیجة آن در مصاحباتی که با شرکت کنندگان صورت گرفت، نشانگر رضایت ایشان از روند جامع و کاربردی نگاه آقاي سادات کیائی به بخش های رسمی و نچندان منعطف سازمانی بود و همچنین این امکان را ایجاد کرده بود تا مخاطب در عین دریافت مباحث سازمانی، کاملاً به عنوان یک نیروی انسانی مورد توجه قرار گرفته و به عنوان یک منبع ارزشمند و دارای قابلیت رشد در تمامی سطوح ، مد نظر قرار گیرد.

سمينار تعالي سازماني - سها هلال

در ادامه ايشان در مورد اهميت آموزش و تربيت نيروي انساني سازمانها هم در زمينه مهارتهاي تخصص و هم در زمينه مهارتهاي عمومي مانند مديريت ، مشاركت ، مهارتهاي ارتباطاتي ،هوش هيجاني ، نگرش سيستمي و ... سخنراني نمودند و از شركتهاي موفقي مانند نوكيا مثال زدند كه چكونه توانسته است با تغيير سرمايه گزاري روي منابع انساني اش پيشتاز خلاقيت و نوآوري در صنعت تلفن همراه براي جهانيان باشد .

سمينار تعالي سازماني - سها هلال- مرداد 87

از نقاط قوت سمينار مي توان به مجهز بودن فضاي آموزشي به ويدئو پراجكتور و استفاده از تكنولوژي آموزشي براي تفهيم مطالب اشاره نمود كه قدرت يادگيري مخاطبين را چند برابر كرد . در ضمن در خلال سمينار در هنگام تمرينها براي افزايش تمركز و قدرت تعقل شركت كنندگان موسيقي متناسب با موضوع پخش مي شد كه هيجان جلسه را بسيار بالا مي برد.

در نهايت در انتهاي قسمت اول سمينار ، يكي از مهمترين عوامل رشد و بقاي سازمانها و جوامع با مشاركت و همفكري حضار بررسي شد و اكثر شركت كنندگان انگيزه كافي براي تغيير در خودشان را پيدا نمودند .آري تغيير مهمترين نياز براي موفقيت و رشد است . اما سوال جالبي كه مهندس سادات كيائي مربي كارگاه از حضار پرسيدند اين بود كه چه چيزي انسانها را در برابر تغيير مقاوم مي نمايد.؟؟؟!!!! 

در پاسخ به نكته بسيار ظريف و مهمي اشاره شد كه وابستي به حوزه امنيت فعلي مانع جهش انسانها در مسير تعالي شان است . در اين قسمت از آيات قرآن و مفاهيم معنوي و عرفاني استفاده شد و به شركت كنندگان نشان دادند كه خود ايشان خالق آينده خود و سازمان شان هستند !

سمينار تعالي سازماني   سمينار تعالي سازماني

 از دیگر نقاط قوت این سمینار، ایجاد رابطة علمی عملی سازنده بین بحث تعالی یک سازمان و تحول و تعالی یک انسان به عنوان منبع ارزشمند رشد سازمان و جامعه بود که انگیزه و شوق هر یک از شرکت کنندگان را به عنوان یک منبع ارزشمند انسانی برانگیخت و باعث رشد روند مشارکت حضار در سمینار گردید، به طوری که در پایان سمینار جوی صمیمی، پویا و علاقمند به حضور در سمینارهای آتی ایجاد گردید.

بخش دوم صحبت هاي مدرس سمينار ، بعد از نيم ساعت آنتراك و پذيرايي ، برگزار شد و تماما به وي‍‍ژگي هاي انسانهاي تعالي بخش در سازمانهاي متعالي پرداختند . از ويژگي هاي مهم و جالب به تعهد و پشتكار ، اتحاد و همكاري ، بينش مداري ، آموزش پذيري ، تعالي بخشي ،  انتشار شور و شوق به ديگران ، قدرداني و سپاسگزاري از يكديگر  و فرصتها و ... نام بردند كه به دليل محدود بودن وقت سمينار و اهميت اين آيتمها تنها  4 مورد از مهمترين آنها ، تشريح و با كمك مشاركت حضار روي آنها تمرين انجام شد . در بين مشاركت اعضاي سمينار ، همياران و همكاران كانون كيميا كه نيز مثل هميشه پرشور و عاشقانه حضور داشتند از تجارب و گشايشهاي شان براي مديران سها مشاركت نمودند .  در نهايت سمينار با قدرداني كاركنان سها از يكديگر و ايجاد فضايي صميمي و دوستانه و با ذهنهايي با انگيزه تر تمام شد و كانون كيميا نيز از مدير عامل،  جناب دكتر علي مراد و باني اصلي اين سمينار معاونت اداري-مالي ، آقاي سيد اكبري، تقدير نمودند و لوح تقدير و كتابي را به رسم يادبود تقديم اين عزيزان نمودند و سپس اعضاي سمينار براي صرف نهار و اداي نماز ظهر فضا را ترك نمودند.

سمينار تعالي سازماني- سها هلال

 ابراز علاقمندی و رضایت شرکت کنندگان در سمینار به عنوان منابع انسانی بدنة سازمان و همچنین درخواست تعدادي از ايشان برای تکرار این سمینار در مراکز و سازمانهای دیگر، به نوعی نشان دهندة لزوم اجرای چنین دوره های آموزشی، در کلیة سطوح کاری سازمانهای دولتی و غیر دولتی می باشند  كه اميدواريم مديران و مسوولين اينگونه سازمانها هرچه سريعتر براي سرمايه گزاري بر روي منابع انساني خود اقدامات مهمي بنمايند .

سمينار تعالي سازماني     

 چرا که اگر یک نیروی انسانی به ارزش و فلسفة هدف سازمان خود پی ببرد و همچنین به ارزش و جایگاه خودش به عنوان یک مهرة ارزشمند در مسیر رسالت و اهداف سازمانش واقف گردد، به طبع آن با آگاهی، عشق و پویایی بیشتری به کار پرداخته و روز به روز منجر به متعالی تر گشتن خود و سازمانش می گردد . بينش مداري يكي از صفات نيروهاي انساني تعالي بخش است و براي فراگيرسازي آرمان سازمان بايد به اندازه كافي دقت نمود .

از ديگر نقاط قوت اين سمينار ارائه جزوه آموزشي خلاصه مطالب سمينار ، ارائه كتاب كاربردي چه كسي پنير مرا جابجا كرده است؟ ، ارائه 2 دفترچه از خلاصه كتابهاي موثر بر نيروهاي انساني و كلاسور مخصوص سمينار بود كه توسط معاونت اداري براي شركت كنندگان تهيه و توزيع گرديد .

   

ضمن تقدیر از حضور مدیرانی که به ارزشمندی منابع انسانی خود آگاه و برای آنها سرمایه گزاری مادی و معنوی می نمایند و همچنین تقدیر از حضور اساتیدی که علوم روز دنیا را به کاربردی ترین شکل برای ارتقاء تعالی جامعه به هم میهنان شان ارائه می دهند، امیدواریم که کلیة سازمانها و گروه های کاری جامعه این درایت و افق دید را بیابند که از بهترین راهکارهای سودآوری بلند مدت و همه جانبة یک سازمان، يعني سرمایه گزاری بر روی آموزش منابع انسانی خود استفاده نموده و  موجبات رشد و ترقی روزافزون سازمان و جامعه را فراهم آورند.

      تيم اجرايي  كانون كيميا - سمينار تعالي سازماني

تيم اجرايي سمينار: سيد هومن سادات كيائي، نيك دخت شريف فر، حسين سرشار ، مهرنوش افشاري ، جلال نيشابوري ، آزاده سبز

همياران سمينار : فريد منوچهريان ، زهره ناجي پور ، نوشين زنديه ، رسول قديريان

تهيه كننده گزارش : مدیر امور اجتماعی کانون کیمیا نیک دخت شریف فر

17/5/87 

برگشت به بالا -->

 ******************

 

جدول و نمودارهاي نظر سنجي  شركت كنندگان سمينار تعالي سازماني

 

بر اساس تعداد آراء

براساس درصد از کل 

ردیف

سوالات

عالی خوب متوسط ضعیف عالی خوب متوسط ضعیف

1

سطح علمی مطالب

20

17

4

1

47.6

40.5

9.5

2.4

2

کاربردی و عملی بودن مطالب

16

23

3

0

38.1

54.8

7.1

0.0

3

میزان تسلط مدرس بر مطالب

26

16

0

0

61.9

38.1

0.0

0.0

4

میزان علاقه شما به مباحث

19

17

5

1

45.2

40.5

11.9

2.4

5

تناسب مدت زمان برگزاری سمینار

13

15

11

3

31.0

35.7

26.2

7.1

 - تعداد كل افراد شركت كننده حدود 45 نفر بود كه از اين بين  افرادي كه برگه نظرسنجي را پرنمودند 42 نفر مي باشد .

        بر اساس آمار و درصدهاي نظرسنجي مشخص است كه در تمامي آيتمها تقريبا جمع امتياز عالي و خوب بيش از  80 درصد است  و اين نشانگر كيفيت بسيار مطلوب سمينار از لحاظ علمي و كاربردي و خصوصا نحوه سخنراني و تسلط مدرس سمينار دارد . و تنها در مورد سوال آخر جمع امتياز عالي و خوب بيش از 60 درصد است كه خود اين  نتيجه و پاسخهاي تشريحي شركت كنندگان گوياي اشتياق حضار به افزايش زمان سمينار  است . چراكه سمينار بسيار پرمحتوي و اثربخش بوده و چون به شيوه كارگاهي برگزار مي گردد نياز به زمان بيشتري براي تدريس مي باشد .

          در مجموع براساس بازخوردهاي شفاهي و كتبي شركت كنندگان نتايج سمينار بسيار عالي ارزيابي مي  شود و تنها نيازمند زمان بيشتر و افزايش تعداد اينگونه سمينارها مي باشد كه در اكثر برگه هاي ارزيابي نيز تمايل شركت كنندگان به برگزاري سمينارهاي مشابه مشهود بود. انشا الله بتوانيم در آينده با همكاري بيشتر كميت و كيفيت سمينارهاي مرتبط با تعالي سازماني را بيشتر نمائيم .

*************

*************

************

************

برگشت به بالا --> 

 

 
 
 
 
 
 

 

********************************

    نقاط قوت سمینار از نگاه شركت كنندگان     

·       نقاط قوت ذکر شده برای محتوای سمینار:

1.      تطابق مطالب ارائه شده با نیازهای روز زندگی و كاربردي بودن برای کار و زندگی

2.      روحیه بخشی و انگیزه و انرژی مثبت سمینار

3.      محتوای بالای مطالب

4.      استفاده از آیه های قرآن و کلام خداوند

5.      سمینار انسان را مشتاق به تفکر و یادگیری و تغییر و تحول می کرد

6.      استفاده از مثالهاي واقعي در مورد زندگی افراد بزرگ، راز موفقیت شرکت ها، مثال های علمی و معرفتي

7.      ایجاد روحیه کار گروهی

8.      تازگی مطالب

9.      متنوع بودن مطالب

10. دسته بندی مناسب مطالب

11. گشایش در مورد فلسفه رقابت و چگونگي دوري از آن 

12. تشویق به شاد بودن

13. به وجود آوردن نگاه جدید به زندگی

14. ملموس و جذاب بودن مطالب

15. افزایش ریسک پذیری

16. مباحث آموزشی بصورت منظم و با رعایت پیشنیازهای آموزشی و فکری بیان شد.

·      نقاط قوت ذکر شده برای  مدرس سمینار :

1.      تسلط و قدرت بیان استاد و قدرت بسيار عالي  انتقال مطالب

2.      شناخت وسیع و گسترده استاد نسبت به مطالب

3.      آرامش توام با شور و شوق  استاد

 

·       نقاط قوت نحوه برگزاری، فضا و امکانات سمینار:

1.      مشارکتی بودن سمینار و  استفاده موثر از شرکت کنندگان سمینار

2.      جو مهربان، دوستانه و پرانرژی

3.      استفاده مناسب از وسایل کمک آموزشی( پاورپوینت، موسیقی،...)

4.      زمان بندی مناسب

5.      برنامه ریزی منظم

6.      صمیمیت استاد و همکاران( روابط خوب استاد و همکارانشان با یکدیگر و دیگران)

7.      نظم و هماهنگی در انجام کارها

8.      کنترل سمینار

9.      پویا و فعال بودن سمینار

10. گرد هم آوردن مدیران سازمان

11. کیفیت بالای امکانات

12. جذاب بودن نحوه برگزاری سمینار( به دلیل مدیریت قوی و داشتن آرامش)

 

برگشت به بالا -->

***********************

برخی از پیشنهادات شرکت کنندگان  سمینار  

1.     رعایت زمانبندی اعلام شده

2.     با توجه به اهميت مطالب ، زمان سمینار طولانی‌تر شود.

3.     افزايش برگزاري  چنین سمینارهایی برای سرپرستان و مدیران سها هلال

4.     معرفی منابع

5.     بیشتر شدن ساعت استراحت

6.     رسمی اعلام شدن سمینار از طرف سازمان براي حضور بيشتر پرسنل

7.     ارائه مثال های بیشتر از افراد موفق

8.     استفاده ار اشعار و داستان های تاریخی

9.     تخصصی کردن موضوعات و بیشتر توضیح دادن آنها

10.ارائه اطلاعات از موضوع سمینار قبل از برگزاری سمینار

11.سوالات و گفتگو بصورت علمی‌تر مطرح شود.

12.استفاده بيشتر  از موسیقی شاد بین سخنرانی

13.سمینار در جلسات بیشتر و با زمان کمتر برگزار شود.

برگشت به بالا -->

***********************

 

تقديرنامه سها هلال از كانون و مدرس سمينار

*********************

 

 پیشنهاد شرکت کنندگان در نیازسنجی سمینارهای دیگر

1.      ادامه سمینارتعالي سازماني و سمینارهای تکمیلی آن

2.      سمینار قانون آشکار سازی(جذب) در سازمانها

3.      مثبت اندیشی و ایجاد انگیزه قوی برای پیشرفت

4.      5S ( ساماندهی محیط کار و زندگی)

5.      مدیریت فرآیند

6.      مدیریت پروژه

7.      ارتباطات سازمانی

8.      هوش هیجانی در  سازمانها

9.      مدیریت کیفیت

10. نحوه رویارویی با مشکلات زندگی

11.  موفقیت در کار گروهی

12. رهبری سازمان

13. مدیریت نیروی انسانی

14. غلبه بر رقابت و حسادت در محیط کار

برگشت به بالا -->


                                     جدیدترین  برنامه‌ها  و  محصولات كانون

دوره آنلاین «ساماندهی محیط کار و زندگی»

به زودی !

مجموعه خودسازی 2(به زودی)

شامل چند نوع وانهادگی و مراقبه کاربردی و کوتاه

جستجوی پیشرفته   
جمعه ٠٢ تير ١٣٩٦
منو اصلی
عنوان
عنوان

آمار بازدیدکنندکان

بازدیدکنندگان صفحه:  6592
کل بازدیدکنندکان:   6189280
بازدیدکنندگان امروز:  259
بازدیدکنندگان آن‌لاین:  26
زمان بارگزاری صفحه: 0/3125 ثانیه
             صفحه اول                           کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کانون مهندسین تحول کیمیا است(راه‌اندازی 1385)                           تماس با ما